«Надати мешканцям Інгульця додатковий доступ до питної води, розконсервувавши свердловину, яка знаходиться на Інгульці», — таку петицію до міської ради на сайті електронних петицій зареєстрував старожил Інгульця Сергій Усенко. Збір підписів під нею було розпочато в Кривому Розі 15-го червня
Вимогу відновити роботу бювета в Кривому Розі в житломасиві Інгулець в районі зупинки «Дачна» містить і петиція Сергія Бугайова, збір підписів під якою на офіційному сайті електронних петицій було розпочато 12-го червня.
А 24-го червня «Рудана» повідомила, що на Інгульці розконсервували сведловину мінералізованої води й відкрили бювет.
Джерелом інформації для «Рудани» виступив голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул, який повідомив: «Запустили бювет на Інгульці. Він не працював із 2001 року. Прочищена свердловина, глибинні насоси, нові ємності. Дякую за надану допомогу колективу Інгулецького ГЗК та Олександру Миколайовичу Герасимчуку. Там це можливо. Здебільшого у нас під землею високомінералізовані шахтні води».
Від себе «Рудана» додала, що бювет розташований на території садового товариства «Дружба», що на вулиці Рудна.
Услід за офіційним рупором міської влади новину розповсюдили інші ЗМІ.
Але автор однієї з петицій Сергій Усенко, який мешкає на Інгульці уже понад 40 років, до сьогодні шукає той розконсервований і працюючий бювет.
Стверджує, що пройшов від перехрестя по вулиці Рудна в сторону ІнГЗК майже 500 метрів, але бювета ніде не знайшов. А раніше, каже, він знаходився на вулиці Рудній приблизно за 200 метрів від зупинки «Дачна», однак зараз там його немає, і місця такого, як на фотографіях, що були викладені начебто для підтвердження факту відновлення роботи бювета, ніде не видно. Розпитував чоловік і місцевих дачників, але ті нічого не чули про запущення роботи бювета і нічого такого не бачили.
«А для того, щоб відшукати те місце, де начебто запущений бювет, є лише три способи:
1) пройти по всіх дачних вулицях від вулиці Рудна;
2) знайти місце за допомогою безпілотника;
3) встановити вказівні знаки, за допомогою яких можна відшукати місце, де знаходиться бювет.
А оскільки бювета немає на тому місці, де він знаходився раніше, вказівні знаки не встановлено, то я вважаю, що інформація про відновлення роботи бювета неправдива», — написав мені пан Усенко.
Якщо ж з’ясується, що бювет все-таки відкрито, то він просить встановити знаки, які б вказували його місцезнаходження, або для зручності вивести труби туди, де водозабір був раніше (по вулиці Рудна приблизно за 200 метрів від зупинки «Дачна»).
Чоловік запевняє, що з питання місцезнаходження бювета він у різний спосіб звертався в Інгулецький райвиконком та до генерального директора ІнГЗК Олександра Герасимчука, але відповідей по суті свого звернення не отримав.
То ж на додачу до описаних вище способів пошуку бювета давайте спробуємо його знайти ще по-іншому.
Отож: прохання відгукнутися тих інгульчан або мешканців міста, які бачили працюючий бювет після 24-го червня або набирали там воду. Якщо такі є, агов, відгукніться в коментарях!
— А мені тим часом доведеться подати депутатські звернення щодо місцезнаходження бювета та наявності висновку про придатність води з нього для споживання, — резюмує Наталія ШИШКА.
Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг