Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»

Криворіжці одні з перших в Україні побачили фільм «Залізні метелики», який присвячений збиттю пасажирського Boeing 777 на Донеччині. Літак тоді не зміг долетіти з Амстердаму у Куала-Лумпур. Його збили російські терористи ракетою з ЗРК «Бук». Стрічка вже виконала свою місію в аспекті дипломатії по всьому світу. Її бачили на фестивалі «Санденс», у Берлінале, Карлових Варах, Кореї, Новій Зеландії, Австралії, Канаді.

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»

17 липня 2014 року 53-тя бригада ППО ВС РФ вбила 298 людей на борту літака – 283 цивільних та 15 членів екіпажу. Уламки лайнера впали в районі сіл Грабове, Розсипне, Петропавлівка. Катастрофа увійшла в десятку найбільших за всю історію авіації. Уряд росії одразу почав заперечувати свою причетність, а пропагандистська машина всіма силами ховала обставини злочину. Його розслідування зайняло довгих вісім років. 

«Залізні метелики» акумулювали у собі роботу міжнародної слідчої групи та організацій, які вели паралельний незалежний збір доказів. Режисер фільму Роман Любий каже, що його команда не володіла ніяким унікальним контентом. Доступ до матеріалів, які використані у цьому фільмі, є у кожного з нас через інтернет. Але тут цінність у збірці, зв’язках, знайдених сенсах. 

«Я запропонував нашому колективу проєкт після того, як я зробив два короткометражні фільми винятково з матеріалів кримінальних проваджень про найбільші військові злочини на той момент – обстріл Волновахи та обстріл мікрорайону Східний. Це було логічне продовження цього досвіду. Цей проєкт пережив дуже багато змін, зараз це не суха документалістика про військовий злочин. Це набагато більше», — зазначив Роман Любий. 

Глядачі, що прийшли на допрем’єрний показ, впевнені, ніхто не має права забувати про катастрофу. Ні ми, ні світова спільнота. 

«Взагалі в мене досі просто закипає кров, коли я дивлюсь на те, що вже минуло ось дев'ять років, і досі правосуддя не перемогло. Винні не покарані, Гіркин так само дає інтерв'ю, як публічна людина. Я вже не кажу про російську верхівку, яка це все спланувала, вчинила цей злочин проти людяності. Я бажаю, щоб росія зникла з лиця землі, тому що це країна потвор», — сказала глядачка Ольга Заїменко.

В обмежений прокат «Залізні метелики» вийдуть 20 липня. Покази приурочені до дев’ятих роковин трагедії MH-17.

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»1

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»2

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»3

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»4

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»5

Трагедія МН-17 на Донбасі очима України: у Кривому Розі презентували фільм «Залізні метелики»6

Джерело

Новости Кривого Рога