Третій випадок серед дітей: у Кривому Розі у п’ятирічного хлопчика виявили хворобу Лайма, яку переносять кліщі

У Кривому Розі зафіксовано новий випадок хвороби Лайма серед дітей. На цей раз – у п'ятирічного хлопчика. Він мав характерну для недуги кільцеподібну еритему на нозі. Про це розповіла інфекціоністка Світлана Куніцина.

Третій випадок серед дітей: у Кривому Розі у п'ятирічного хлопчика виявили хворобу Лайма, яку переносять кліщі

За словами Світлани Куніциної, пляму його рідні помітили близько двох тижнів тому. Вона з часом розширилась та набула форми кільця діаметром 23 см. Малюк почував себе добре, не скаржився ні на свербіж, ні на біль. Тому мати певний час спостерігала і думала повести сина до дерматолога. 

«І ось раптово вона читає на Facebook мою публікацію і розуміє, що висип на шкірі у сина може бути не захворюванням шкіри, а проявом хвороби Лайма. Звертається до свого педіатра, який призначає аналізи. Є! В крові виявлені захисні антитіла до борелій, що безумовно є підтвердженням кліщового бореліозу. Про що хочу сказати? По-перше, мати дитини — молодчинка, вона оперативно зорієнтувалась, маючи потрібну інформацію. По-друге, я дуже задоволена діями колеги — педіатра. Це свідчить про рівень освіченості. По-третє, я також дуже задоволена фактом того, що моя діяльність — не марна, вона є корисною», — зазначила інфекціоністка. 

Нагадаємо, раніше у Кривому Розі хлопчики 6 та 7 років підхопили хворобу Лайма. 

Третій випадок серед дітей: у Кривому Розі у п'ятирічного хлопчика виявили хворобу Лайма, яку переносять кліщі1

Третій випадок серед дітей: у Кривому Розі у п'ятирічного хлопчика виявили хворобу Лайма, яку переносять кліщі2

Третій випадок серед дітей: у Кривому Розі у п'ятирічного хлопчика виявили хворобу Лайма, яку переносять кліщі3

Джерело

Новости Кривого Рога