Через воєнні дії багато людей втратили документи у тому числі і трудові книжки. Тож виникло питання як вимушеним переселенцям підтвердити свій трудовий стаж. Його розглянули на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО. Учасники засідання роз’яснили, що підтвердити інформацію про стаж роботи ВПО тепер зможуть показами не менше двох свідків, що працювали з ними та мають власні підтверджуючі документи. Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції.
Неодноразово виникали випадки, коли переселенцям з тимчасово окупованих територій потрібно було підтвердити трудовий стаж для пенсій, а трудові книжки було втрачено або в них не було всіх необхідних записів. Це питання розглянули на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук. Його учасники надали роз’яснення:
«Так, відповідно до постанови КМУ від 12 серпня 1993 року № 637, стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків.
Відповідна норма діє у разі, коли підприємства, установи, організації розміщуються (розміщувалися) на ТОТ або в районах бойових дій», – йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.
Свідками можуть бути колеги, або ті хто працював на тому ж підприємстві чи установі та знали заявника. Важливою умовою є те, що свідки повинні мати документи про свою роботу за той час, який необхідно підтвердити заявнику.
І на підставі показань свідків органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій.
Про посилення вимог до переселенців ми писали тут.