У червні електроенергія для українців може значно здорожчати: як зміниться тариф?

26 травня стало відомо, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетика та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно направила до Міністерства енергетики України пропозицію підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів вдвічі – до 2,88 гривень за кВт-год. Про це повідомляє видання «Енергореформа».

У червні електроенергія для українців може значно здорожчати: як зміниться тариф

Наразі побутові споживачі платять за електроенергію 1,44 грн/кВТ-год у випадку, якщо на місяць споживається менше 250 кВТ-год. Якщо більше – то тариф становить уже 1,68 грн/кВт-год.

НКРЕКП же стверджує, що ринкова ціна електроенергії зараз в чотири рази вище — 6 грн/кВт-год. Фактично, з сьогоднішніми тарифами енергокомпанії працюють собі на збиток. Саме тому, комісія планує поетапне підвищення вартості електрики для населення. У офіційному листі, який потрапив до видання «Енергореформа» НКРЕКП рекомендує Міністерству енергетики на першому етапі підняти тариф вдвічі – до 2,88 грн/кВт-год. Причому, така ціна рекомендуються як для тих, хто споживає на місяць менше 250 кВт-год, так і для тих, хто більше. 

Для того, щоб саме такий тариф вступив в силу з 1 червня, це повинен затвердити Кабінет Міністрів України на своєму найближчому засіданні.

Джерело

Новости Кривого Рога