У День пам’яті привітали останню визволительку Кривого Рогу, яка брала участь у Другій світовій

Наразі у нашому місті проживає майже 2,5 тисяч ветеранів, 18 з яких є безпосередніми учасниками бойових дій. Серед них і Валентина Іванівна Погорєлова, 96-річна визволителька Кривого Рогу. 8 травня у День пам’яті та примирення її відвідав та привітав в. о. міського голови Юрій Вілкул.

У День пам’яті привітали останню визволительку Кривого Рогу, яка брала участь у Другій світовій

Валентина Погорєлова стала учасницею Другої Світової у серпні 1943 року. Коли їй було 16 років, вона закінчила курси санінструкторів та стала медикинею-добровольцем. 

У складі медичної служби Третього Українського фронту пані Валентина брала участь у боях на території Молдови, України, Угорщини та колишньої Югославії. У званні сержанта вона долучалася до 173-го мінометного полку, де була медсестрою. Напередодні перемоги, під час боїв за озеро Балатон у 1945 році, дістала поранення. 

Після завершення війни вона продовжила працювати медсестрою, присвятивши порятунку людей більше 50 років свого життя.

За участь у бойових пані Валентина має державні нагороди: ордени «Вітчизняної війни» ІІ ступеня, «Знак Пошани», «Червоної Зірки», «За мужність» ІІІ ступеня, медаль «Жукова», ювілейні нагороди до річниць Перемоги.

Крім того, Валентина Іванівна є кавалером відзнаки виконкому Криворізької міської ради – нагрудного знаку «За заслуги перед містом» і у 2022 році була відзначена Медаллю «Почесний ветеран».

Зараз 96-річна захисниця Криворіжжя мешкає у Покровському районі. Має онуку, яка дбає про бабусю і часто навідує її.

Не забуває про героїчну мешканку і рідне місто. На кожне свято Валентина Іванівна отримує подарунки. Цього року напередодні Дня Перемоги над нацизмом жінка отримала у подарунок мікрохвильовку. 

Попри воєнний стан, у Кривому Розі збережені всі соціальні виплати та адресні допомоги ветеранам. До Дня визволення Кривого Рогу та Дня Перемоги над нацизмом ветерани отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 681 тис. грн. 

Традиційно напередодні 8 та 9 травня у місті проходила акція «Ветеранське подвір’я», завдяки якій впорядкували 39 ветеранських подвір’їв.

У День пам’яті привітали останню визволительку Кривого Рогу, яка брала участь у Другій світовій1

У День пам’яті привітали останню визволительку Кривого Рогу, яка брала участь у Другій світовій2

У День пам’яті привітали останню визволительку Кривого Рогу, яка брала участь у Другій світовій3

Джерело

Новости Кривого Рога