У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу

Ефективність співпраці та довіра до Кривого Рогу збільшує кількість міст-партнерів найбільшого українського промислового центру.

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу

Під час підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство мер Еспоо Юкка Мякеля зазначив: «Сьогодні ми підкреслюємо солідарність з Україною, висловлюємо нашу повагу до міста Кривого Рогу, і дуже важливо, що ми підписуємо Меморандум між нашими містами у таку пам’ятну дату як День Європи. Пане Вілкул, я щиро пишаюся вашою відданістю забезпечувати навчання в місті навіть в сьогоднішніх умовах. Ми також віримо у силу освіти, і саме завдяки розвитку освіти наше місто, наша країна добилися того, що ми маємо зараз. Тому віримо, що разом зможемо працювати, щоб наша співпраця засновувалася на цьому освітньому напрямку. Ми також з радістю поділимося нашим досвідом у сфері відбудови. Еспоо зараз фокусується на тому, щоб бути містом зі сталим розвитком, і ми в цьому успішні, оскільки двічі отримували звання першого в Європі місця зі сталим розвитком. Пане Вілкул, щиро запрошую Вас та Ваших колег відвідати Еспоо, коли буде така можливість. З радістю також почуємо і Вас, дамо Вам поділитися свої досвідом з нами».

Очільник Кривого Рогу Юрій Вілкул сказав: «Підписання Меморандуму між Кривим Рогом та Еспоо фіксує не лише стосунки між двома містами, це також є однією з дієвих складових євроінтеграції України. Україна не просто рухається в Європу, вона повертається в Європу, в сім’ю європейських народів, країн та цінностей. Партнерство між Еспоо та Кривим Рогом – це результат наполегливих зусиль з обох сторін».

Підписанню Меморандуму передувала майже річна робота з реалізації спільних проєктів у галузі культури та освіти. Для ознайомлення жителів Кривого Рогу з історією та культурою Фінляндії міська влада проводила Дні фінської літератури та музики. Криворіжців знайомили з творчістю знакових фінських осіб – письменника Алексіса Ківі, поета Йохана Рунеберга, композитора Яна Сібеліуса та інших видатних діячів фінської культури. Криворіжці також мали можливість ознайомитися з гастрономічними особливостями кухні Фінляндії. Десять шкіл Кривого Рогу, два коледжі та три університети стали партнерами учбових закладів Еспоо. Під час зустрічей онлайн молодь з Еспоо та Кривого Рогу проводила розмовні клуби англійською, знайомлячись через спілкування з культурою, історією та життям міста-партнера. Rotary Club Kryvyi Rih відправив до міської бібліотеки Еспоо книги українських авторів, а фінський Rotary Club Kantaa-Espoo передав для виставки в Кривому Розі знімки природи юних фотографів Еспоо.

У червні в Еспоо пройдуть Дні обміну кращим досвідом працівників освіти Еспоо та Кривого Рогу. Наразі розробляється план взаємодії підрозділів мерій Еспоо та Кривого Рогу з обміну практиками в сфері міського управління.

Також у рамках спільного проєкту в освіті мерія Еспоо вирішила передати Кривому Рогу 500 ноутбуків. Перша партія з 200 комп’ютерів вже передана до Міністерства закордонних справ Фінляндії, що взяло на себе їх доставку до Кривого Рогу.

Посол України у Фінляндії Ольга Діброва зазначила: «Перш за все хочу привітати вас з Днем Європи, який сьогодні вперше ми святкуємо разом з європейським континентом, 9 травня. Ця єдність європейців не лише у нашій спільній боротьбі проти зла, яке, на жаль, повернулася на наш континент. Це єдність також у нашому налаштуванні мати яскраве, процвітаюче майбутнє, яке засноване на двох дуже важливих елементах – на освіченості та на інноваційності. Я знаю, що Кривий Ріг має дуже гарні традиції освіти. Еспоо дуже відомо своїми інноваціями, і мені здається, що ці два елементами мають стати наріжними каменями співпраці між містами».

Члени фінської бізнес-групи в Україні, до якої входять підприємства з фінськими інвестиціями, привітали Кривий Ріг Кривий Ріг та Еспоо з підписанням Меморандуму та входженням Кривого Рогу в тісну кооперацію з фінським індустріальним мегаполісом Еспоо.

«Ми дякуємо Послу України у Фінляндії Ользі Дібровій та Послу Фінляндії Яакко Лехтовірта за підтримку співпраці Кривого Рогу та Еспоо. Окрім культурних та освітніх проєктів, розробляються також плани із залучення фінських інвестицій до нашого міста, а також можливість релокації підприємств з фінськими інвестиціями в Кривий Ріг з інших територій», – сказав заступник міського голови, голова робочої групи зі співпраці Кривого Рогу та Еспоо Сергій Мілютін.

Довідково: В рамках освітньої співпраці з боку Кривого Рогу беруть участь п'ятнадцять закладів освіти. Зокрема десять закладів загальної середньої освіти (Криворізький ліцей №71, Криворізький ліцей №107 «Лідер», Криворізький ліцей «Кредо», Криворізький ліцей №35 «Імпульс», Криворізький ліцей №129; Криворізький ліцей №119, Криворізький ліцей №4, Криворізький ліцей №95, Криворізький ліцей №127, Криворізький Тернівський ліцей), Криворізький фаховий коледж торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу, Криворізький навчально-виробничий центр та три університети (Криворізький національний університет, Державний університет економіки і технологій, Криворізький державний педагогічний університет).
Їх фінськими партнерами стали десять шкіл міста Еспоо (Espoonlahti general upper secondary school, Espoon yhteislyseo upper secondary school, Etelä-Tapiola general upper secondary school, Haukilahti general upper secondary school, Kaitaa general upper secondary school, Kuninkaantie general upper secondary school , Leppävaara general upper secondary school, Mattlidens gymnasium, Otaniemen lukio upper secondary school, Tapiola Upper Secondary School), освітня асоціація «Omnia» і два провідних університети Еспоо – Aalto University та Metropolia University of Applied Sciences.

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу1

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу2

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу3

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу4

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу5

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу6

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу7

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу8

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу9

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу10

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу11

У день Європи найбільш технологічне місто Фінляндії – Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу12

Джерело

Новости Кривого Рога