У 2025 році завершення навчального року для столичних школярів відбудеться 30 травня — саме цього дня в навчальних закладах Києва пролунає останній дзвоник.
Про це, як передає kyivnews.org, повідомила Київська міська державна адміністрація 30 квітня.
Водночас, одразу після цієї події, з 31 травня і до самого кінця червня школи працюватимуть у зміненому режимі, зосереджуючись не лише на навчальному процесі, а й на розвитку компетентностей та навичок, актуальних в умовах сьогодення.
Випускники 11-х класів, пишуть новини міста, цьогоріч не матимуть звичного формату завершення навчального процесу — їм, за словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, запропонують індивідуалізовано-груповий підхід. Цей підхід передбачає орієнтацію на глибоке опрацювання обраних дисциплін, уникаючи загального класно-урочного формату. Мета такого формату — дати змогу старшокласникам зосередитися на найважливіших предметах відповідно до їхніх подальших планів і освітніх траєкторій.
Протягом червня, тобто з 31 травня до 30 червня, школи столиці переформатують свою діяльність. Учням 1–10-х класів буде запропоновано низку компенсаторних занять, спрямованих на подолання прогалин у знаннях, спричинених складними умовами навчання. Окрім того, планується організація тематичних курсів із розвитку творчих здібностей, мовних клубів, а також заходів, покликаних сприяти соціальній адаптації школярів.
Зокрема, школярі зможуть пройти практичні заняття з предмета «Захист України», що передбачає ознайомлення з основами безпеки, а також пройти тренінги з тактичної медицини, мінної обізнаності, безпеки в цифровому середовищі та правил життєдіяльності. Ці заняття покликані зміцнити навички самозахисту, критичного мислення й орієнтування в сучасних ризиках.
Для забезпечення максимально ефективного освітнього процесу в умовах змін, педагогічним працівникам буде рекомендовано активно впроваджувати інноваційні методи. Зокрема, йдеться про використання інтерактивних інструментів, таких як «живі книжки», радіопроєкт «П.О.Р.Ш.», VR-окуляри, STEM та STEAM-простори, що сприятимуть розвитку дослідницьких та аналітичних умінь в учнів.
Що ж до видачі документів про здобуту освіту, то вона відбуватиметься поетапно й залежатиме від актуальної безпекової ситуації у столиці. Свідоцтва про початкову освіту планується вручати в період із 2 по 6 червня. Документи про базову середню освіту (після 9 класу) учні отримуватимуть з 11 по 14 червня, а свідоцтва про повну загальну середню освіту — у проміжку з 18 по 21 червня.
Окрема увага у червні буде приділена й підвищенню кваліфікації вчителів. Особливий акцент робитиметься на вдосконаленні методик викладання предмета «Захист України» та на підготовці педагогічних кадрів у межах впровадження концепції Нової української школи.