У Кривому Розі  активісти — екологи започаткувала Українську школу зеленої демократії: відбулося перше заняття

Громадська спілка “Досить труїти Кривий Ріг” у травні провела першу Українську школу зеленої демократії. Вона відбулася завдяки спільному фінансуванню Національного фонду підтримки демократії (NED, США) та Європейського Союзу.

На школу зібралися екологічні активісти з різних промислових регіонів України. Навчання проходило три дні, в які розглянули різноманітні інструменти та шляхи захисту екологічних прав, що може використовувати громадськість.

У школі розглядали правові гарантії екологічних прав, нюанси подання заяв про екологічні злочини та їхнє доказування, участь громадян та громадських організацій у судових справах, пов’язаних із захистом довкілля. Журналісти розповіли про ефективну взаємодію з громадськими організаціями та особливості поширення екологічних новин. Активісти з різних міст України ділилися своїм досвідом захисту довкілля. Познайомилися з особливостями доступу до екологічної інформації в умовах обмежень воєнного стану.

Експерт з екологічної безпеки навчав слухачів використанню інструментів громадського

моніторингу повітря та води. І провів практичний вишкіл з дослідження якості води на прикладі річки Саксагань. Приділили увагу у Школі інституційній спроможності громадських організацій, процедурі реєстрації та взаємодії з донорами. Також говорили про те, як виховувати екосвідомість, співпрацюючи зі школами та вищими навчальними закладами.

Українська школа зеленої демократії у травні 2023 року об’єднала екоактивістів з п’яти регіонів України. У майбутньому команда ГС “Досить труїти Кривий Ріг” планує наступні етапи Школи та її розширення.

 

У Кривому Розі  активісти - екологи започаткувала Українську школу зеленої демократії: відбулося перше заняття0 У Кривому Розі  активісти - екологи започаткувала Українську школу зеленої демократії: відбулося перше заняття1 У Кривому Розі  активісти - екологи започаткувала Українську школу зеленої демократії: відбулося перше заняття2

Джерело

Новости Кривого Рога