У Кривому Розі доступ до укриттів має бути безперешкодним та цілодобовим — виконком

У Кривому Розі доступ до укриттів має бути безперешкодним та цілодобовим - виконком0

У Кривому Розі з минулого тижня перевіряють укриття. Необхідність їх перевірки постала тоді, коли у Києві під час повітряної тривоги через зачинене сховище загинули дитина та двоє жінок. Розпорядження про необхідність перевірити всі укриття в Україні видав Володимир Зеленський.


До складу комісій, які проводять перевірку на місцях, входять представники органів місцевого самоврядування, правоохоронці та рятувальники. Спеціалісти ДСНС України проводять обстеження сховищ і роблять висновки щодо придатності їх до використання та доступності.


Читайте також: Інтерактивна мапа укриттів у Кривому Розі.


За даними Криворізької районної військової адміністрації, у Кривому Розі розташовано 337 протирадіаційних укриттів. Ще 79 знаходяться в інших громадах Криворіжжя.


Виконком Криворізької міської ради нагадав, що доступ до укриттів у місті має бути безперешкодним цілодобово. Повідомлення про це опублікували у Telegram-каналі, який ведуть представники пресової служби міськвиконкому.


“Управителі, керівники організацій, установ та підприємств усіх форм власності, у введенні та на балансі яких перебувають укриття, зобов’язані продовжувати забезпечувати безперешкодний доступ населення до укриттів, їх належне функціонування та цілодобове чергування”, — написали у каналі.


У повідомленні посилаються на наказ № 126 ГО “Рада оборони Кривого Рогу” від 26 серпня 2022 року “Про забезпечення вільного доступу до укриттів в умовах дії правового режиму військового стану”.


Читайте також: Що робити, якщо укриття закрите під час повітряної тривоги: роз’яснення.


Зазначається також, до під час проведення перевірок відповідальні за утримання сховища повинні надавати все необхідне та сприяти роботі комісій. Невиконання цих вимог може призвести до притягнення до відповідальності.


Нагадаємо, що про незадовільний стан укриттів та їх недоступність можна повідомляти за номером телефону 0 800 505 600. Це гаряча лінія Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Якщо під час повітряної тривоги ви виявили укриття і воно було зачиненим, повідомляйте про це за номерами телефонів 101 та 102 — до поліції та ДСНС України.

Джерело

Новости Кривого Рога