У Кривому Розі на жвавих перехрестях є проблеми з чистотою повітря

У Кривому розі провели дослідження якості повітря. Перевіряли вміст пилу, свинцю, діоксиду азоту тощо. Моніторинг показав, що вміст деяких показників майже на всіх ділянках перевищує норму. Про це повідомив аналітичний відділ якості атмосферного повітря Кривого Рогу.

У Кривому Розі на жвавих перехрестях є проблеми з чистотою повітря

Велика кількість викидів від транспорту міста потребує постійного контролю. Щоб розуміти, що відбувається в атмосфері та планувати подальші дії для зменшення шкоди, фахівці Криворізького районного відділу лабораторних досліджень «Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я» провели перевірку якості повітря на транспортних магістралях Кривого Рогу.

Заміри проводили у першій половині дня, перевіряли одразу за декількома показниками: вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, формальдегіду, пилу, свинцю та миш’яку.
Результати показали, що у повітрі біля більшості об’єктів деякі показники перевищують норму. 
Не зафіксували перевищень лише на перехресті вулиці Туполєва та 129-ї бригади ТрО. 
На перетині вул. Миколи Світальського та об’їзної дороги виявили перевищення діоксиду азоту та сірки у 1,2 та 1,1 рази.
Гірші результати зафіксували на перетині вул. Старовокзальна та Лермонтова по діоксиду азоту (1,55), оксиду вуглецю (1,21) та формальдегіду у 1,09 рази.
На перехресті вулиці Володимира Великого та вул. 80-ї десантно-штурмової бригади перевищують норму показники діоксиду азоту (1,4), діоксиду сірки (1,2) та оксиду вуглецю (1,3). 
Найзабрудненішим виявилося перехрестя просп. Металургів та вул. Нікопольське шосе, там вміст оксиду вуглецю у повітрі перевищив норму в 1,24, діоксиду сірки – в 1,3, пилу – в 1,5, а діоксиду азоту в 1,65 рази.

Джерело

Новости Кривого Рога