У Кривому Розі перейменували залізничні станції: нові назви

У Кривому Розі перейменували залізничні станції: нові назви

На Придніпровській залізниці перейменували дві станції та низку пасажирських платформ. Про це повідомили в пресслужбі Укрзалізниці.

Ця робота проводиться в рамках галузевої програми декомунізації та дерусифікації інфраструктури залізничного транспорту.

Читайте також: Укрзалізниця допомагає повернути забуті у купе речі: корисні контакти

Передусім, нову назву отримала станція Батуринська. Тепер вона носитиме горду українську назву Незалежна. Чому перейменування було важливим, трохи історії:

310 років тому військо російського царя Петра І жорстоко знищило українське місто Батурин. На той час місто було гетьманською столицею. Жахливі події отримали в історію назву «Батуринська трагедія» та «Страшна різанина». Усього в Батурині винищили, за різними підрахунками істориків, від 11 до 14 тисяч людей, у тому числі дітей, жінок, літніх людей. Жертвами погрому стали 6–7,5 тисяч мирних громадян та 6–6,5 тисяч військових, пише історик Сергій Павленко.

Також перейменували станцію Челюскін, тепер це Інженерне. Нові назви і у низки платформ:

платформа 1061-й км – Степова;

платформа 1063-й км – Солоне;

платформа 1074-й км – Значкове;

платформа 1045-й км – Запорізьке;

платформа 1049-й км – Нижня Терса;

платформа 943-й км – Кленове;

платформа 948-й км – Новоуплатне;

платформа 981-й км – Морозівське;

платформа 988-й км – Вербківський.

У компанії пояснюють, що на остаточний вибір більшості нових назв вплинуло розташування інфраструктурних об’єктів залізниці поблизу відповідних населених пунктів.

Укрзалізниця розпочала реалізовувати програму, що має на меті повністю позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. У декілька етапів планується українізувати все, що досі пов’язувало залізничну галузь України з країною-агресором: назви регіональних філій, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

Раніше ми писали: Укрзалізниця запускає гарячу лінію для спецрезерву квитків для військових: подробиці. Укрзалізниця виділяє спеціальну бронь для використання військовослужбовцями, які їдуть у відрядження чи відпустку, щоб кожен захисник та захисниця могли швидше діставатися своїх близьких навіть у найбільш піковий для залізниці сезон.

Джерело

Новости Кривого Рога