За дорученням мера Юрія Вілкула міська комісія в складі фахівців департаменту освіти, депутатів міськради, технологів і батьків почала перевірки якості продуктів харчування, які надходять до шкільних їдалень.
З 11 по 29 березня міська комісія зробить відбори проб продуктів в школах і садках для перевірки. Результати лабораторних досліджень всіх відібраних продуктів будуть готові через два тижні. Графік перевірок, список шкіл і дитячих садків не оголошується.
«Комісія буде робити забір саме тих продуктів, на яких акцентували увагу батьки дітей. Для цього це ми провели онлайн-опитування, в ньому взяло участь понад 600 осіб. За підсумками сформований перелік продуктів, які в першу чергу необхідно перевірити. Це — ковбасні та хлібобулочні вироби, «молочка», м’ясо, риба, овочі, крупи. Якщо комісія знайде неякісні продукти, будуть розірвані всі договори з недобросовісними постачальниками », — зазначила Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти.
Комісія за участю фахівців департаменту освіти, батьків, технологів і депутатів міськради вже провела ревізію в школах №1 і 20 Центрально-Міського району і в школі №103 Металургійного району. На момент перевірки в одній зі шкіл були виявлені незначні порушення по санітарному стану приміщень, але в інших школах порядок дотриманий. Меню було точно витримане. Інформація про виробників, дати реалізації і умови збереження продуктів — все відповідало нормативним документам.
«У дитячому раціоні повинна бути тільки здорова і якісна їжа: свіжі овочі, фрукти, риба, м’ясо. В меню чітко визначено перелік страв, кухарі повинні його дотримуватися. Звичайно, у батьків виникають зауваження. Однак, вони пов’язані, перш за все, зі складом меню, індивідуальних переваг дітей. Ми ж не маємо права його самостійно змінювати. Це — порушення законодавства. Наше головне завдання — контроль за якістю продукції, перевірка документів », — додала Марина Підвалюк, фахівець з якості харчування, технолог.
«Як мама, якій не байдуже, чим харчується її дитина, я особисто зацікавлена в якості продуктів, які дають в дитячому саду, — зазначає Юлія, мама п’ятирічного Арсенія. — Моя дитина відвідує заклад четвертий рік поспіль, скарг не виникало».
Нагадаємо, що закупівлями продуктів харчування займаються виключно районні відділи освіти, в яких створені і діють тендерні комітети. Райони повністю несуть відповідальність за те, які продукти, за якою ціною і у якого постачальника вони набувають.