Захід організований за підтримки міської влади та Ради оборони Кривого Рогу. Тренінг відбувся на базі Палацу культури «Північний». Із ветеранами та їх сім’ями працювала досвідчений психолог, фахівець з ментального здоров’я Наталія Саєнко.
У Кривому Розі особлива увага та соціальна підтримка направлена на Захисників і Захисниць та членів їх сімей, родин загиблих або померлих військовослужбовців. У місті впроваджується унікальна Комплексна програма підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. Нова ветеранська політика – політика Героїв охоплює великий спектр соціальних допомог, включає 70 заходів різного спрямування: організаційних, реабілітаційних, медичних, освітніх, соціальних, заходів з галузі культури та інші важливі соціальні послуги.
«У рамках нової ветеранської політики, Політики Героїв, у Кривому Розі реалізуються заходи, спрямовані не лише на матеріальну та соціальну підтримку військовослужбовців та їх сімей, а й психологічну та емоційну реабілітацію. Це заходи різного спрямування. Одним з напрямків є ментальне здоров'я ветеранів. Так, у місті працюють групи психологів, які надають допомогу не тільки військовослужбовцям та ветеранам, а й членам їх родин. Міська влада та Рада оборони Кривого Рогу роблять все, щоб підтримати родини Героїв. Ми впроваджуємо заходи зі спорту, проводимо танці та арт-терапію, в тому числі, надаємо психологічну допомогу»,- підкреслив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Наразі, у місті проходять ІІ міські спортивні ігри серед ветеранів війни та учасників бойових дій й членів їхніх родин «Veterans Family Games Кривий Ріг – 2024». Реалізується проєкт – «Навчання ветеранів війни не інженерним професіям майбутнього» – сучасним, потрібним на ринку праці професіям в IT-індустрії. Це — пілотний проєкт для України. Навчання для ветеранів російсько-української війни – безкоштовне.
Також, військовим надається можливість безкоштовно відвідувати заняття з плавання та тренування з інших видів спорту, організовані навчання танців, є можливість займатися малюванням, отримувати арт-терапію і ще багато інших заходів.
Наталя Саєнко, практичний психолог, патопсихолог зазначила: «Наше завдання підтримати та допомогти Захисникам та членам їх родин. Нам важливо, щоб як військовим, так і членам їх сімей, було комфортно у цивільному житті. Ми повинні допомогти Захисникам адаптуватися, а також зрозуміти їхні потреби» .
Юрій, слухач тренінгу, ветеран війни сказав: «Ми живемо в такий час, що наше ментальне здоров’я не витримує. Тому, сьогодні ми говорили про страхи, про емоції, про переживання та про мирне життя. Дякую організаторам за такий тренінг. У наш час це дуже важливо та допомагає справитися з післявоєнним синдромом».