У Кривому Розі СБУ затримала агентку ФСБ, яка здавала ворогу позиції ЗСУ

Проросійськи налаштована мешканка Кривого Рогу збирала дані про рух та розташування військової техніки та особового складу ЗСУ та передавала ворогу. Силовики затримали ворожу агентку. Про це повідомляє управління СБ України у Дніпропетровській області.

У Кривому Розі СБУ затримала агентку ФСБ, яка здавала ворогу позиції ЗСУ

Ще на початку повномасштабного вторгнення жінка підтримувала агресора і не приховувала своїх поглядів, часто говорила про це оточуючим. Тому нею і зацікавилося російське ФСБ, яка згодом дистанційно залучило її до прихованої співпраці проти України.

Жінка їздила містом, знімала розташування і переміщення військових та передавала інформацію загарбникам через месенджер Telegram. Пересилала все: фото, відео, скіншоти з Google maps (на них вона позначала точки перебування особового складу ЗСУ), дані про наслідки авіаударів. Це давало можливість ворогам коригувати нові повітряні атаки по місту.

Цієї інформації не було у відкритому доступі, адже її розголошення могло нашкодити обороноздатності та безпеці України.

Прокурори та співробітнки військової контррозвідки СБУ спільно проводили спецоперацію з її затримання. Вдома у колаборантки провели обшук. Правоохоронці вилучили мобільний телефон, комп’ютерну техніку з доказами її злочинної діяльності.

Ворожій інформаторці повідомили про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних Сил України в умовах воєнного стану за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі. Зараз жінка перебуває під вартою без права внесення застави.

У Кривому Розі СБУ затримала агентку ФСБ, яка здавала ворогу позиції ЗСУ1

У Кривому Розі СБУ затримала агентку ФСБ, яка здавала ворогу позиції ЗСУ2

Джерело

Новости Кривого Рога