У Кривому Розі судили чоловіка за зберігання дитячої порнографії

На початку травня Тернівський районний суд виніс вирок криворіжцю за придбання та зберігання порнографії за участю дітей. Відповідно до матеріалів справи, її підсудний купив та завантажив на анонімних закордонних ресурсах. Викрила чоловіка програма, яка була встановлена на корпоративному комп’ютері, коли зловмисник вставив туди свій флеш-накопичувач із забооеним відео. Про це стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.

У Кривому Розі судили чоловіка за зберігання дитячої порнографії

Займатися своїм злочинним захопленням уродженець російського Норільська, а згодом – криворіжець розпочав ще влітку 2021 року. Для цього чоловік навідався до закордонних сайтів так званого «DarkNet-у», де придбав і завантажив на свій комп’ютер 58 фотографій та 365 відео порнографії за участю дітей. Зберігати їх зловмисник вирішив на USB-накопичувачі.

Працював чоловік на фірмі, яка займається гірничодобувним обладнанням. Для свої роботи використовував корпоративний комп’ютер, підключений до локальної мережі підприємства. Знаходячись на своєму робочому місці, зловмисник вирішив переглянути незаконні матеріали прямо там. Для цього підключив USB-накопичувач із ними.

Не врахував зловмисник одного – на комп’ютери підприємства була встановлена програма «NetClean», яка, серед іншого, дозволяє виявляти дитячу порнографію на носії. Програма спрацювала, про що служба безпеки повідомила адміністрацію компанії, а потім і правоохоронців. 

Ті навідалися з обшуком до місця мешкання зловмисника, де знайшли той самий USB-накопичувач із забороненими матеріалами. Криворіжця затримали, його дії кваліфікували за частиною 1 статті 301-1 Кримінального кодексу України «Умисне зберігання дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження».

Після експертиз на злочинця чекав суд. Згідно з вироком, на чоловіка очікувало 4 роки за ґратами, врятувало від яких підсудного лише щире каяття. Зважаючи на це суд, замінив покарання випробувальним терміном тривалістю 1 рік. Крім того, чоловіку доведеться сплатити більше 26 тисяч гривень за проведенні експертизи. 

Нагадаємо, нещодавно у Кривому Розі судили дніпрянина, який за 600 доларів зголосився підпалити машину містянки.

Джерело

Новости Кривого Рога