У Кривому Розі судили мотоцикліста, небезпечна їзда якого призвела до смерті жінки

2 травня Жовтневий районний суд виніс вирок криворіжцю, порушення правил дорожнього руху яким призвело до загибелі людини. Хлопець перевищив швидкість на своєму мотоциклі, тому не встиг зреагувати на жінку, яка переходила дорогу та налетів на неї. Зіткнення закінчилося смертю потерпілої та кримінальною відповідальністю для мотоцикліста. Про це стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.

У Кривому Розі судили мотоцикліста, небезпечна їзда якого призвела до смерті жінки

Відповідно до матеріалів справи, 13 жовтня минулого року вранці криворіжець мчав на своєму мотоциклі вулицею Ватутіта з боку вулиці Мусоргського в напрямку вулиці Станіславської. Швидкість склала 57,9 кілометрів на годину, що більше обмежень, передбачених для населених пунктів. 

Прямо попереду в цей час вулицю розміреним темпом переходила пішоходка. Мотоцикліст не встиг зреагувати на неї та на швидкості налетів на жінку. Та отримала значні травми. Тиждень медики «тисячки» боролися за її життя, однак ушкодження виявилися несумісними з життям і 20 жовтня потерпіла померла. 

Відтоді продовжувалися численні експертизи. Як встановили фахівці, хоч жінка і переходила дорогу у невстановленому для цього місці, проте саме перевищення швидкості мотоциклістом призвела до її смерті. Якби водій дотримувався усіх правил, то цілком можливо, що зіткнення вдалося б уникнути або травми постраждалої були б не такими серйозними.

Мотоцикліст одразу визнав свою провину та сплачував витрати потерпілої на лікування, а згодом — і на поховання. На суді чоловіка визнали винним за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України. На підсудного очікувало три роки позбавлення волі. Втім, суд врахував щире каяття і часткову компенсацію потерпілій та замінив покарання річним випробувальним терміном. На такий же строк криворіжця позбавили прав.

Джерело

Новости Кривого Рога