У Кривому Розі представники міської влади побоюються що наступний опалювальний сезон може пройти за цьогорічним сценарієм. Про це повідомили в управлінні преси виконкому Криворізької міськради.
«Криворізька теплоцентраль» не готується до зими
Як вже повідомляли журналісти krivbass.city, у Кривому Розі два основні теплопостачальні підприємства — комунальне підприємство «Криворіжтепломережа» та державне АТ «Криворізька теплоцентраль». Відразу після завершення опалювального сезону 2024-2025 років, теплопостачальні підприємства мали розпочати роботи з підготовки до наступної зими. Відповідні графіки та плани робіт вже складені.
На сьогодні 79 об’єктів АТ «Криворізької теплоцентралі» досі без ремонту, знову зривається графік підготовки до зими — це загроза для абонентів державної компанії, а це половина міста
Читайте також: Будемо з теплом: у Кривому Розі запустять ще одну сучасну котельню
Міська влада Кривого Рогу надіслала офіційний лист до НАК «Нафтогаз України» та Міністерства розвитку громад і територій. Причина — грубі порушення графіка ремонтних робіт на об’єктах державної компанії АТ «Криворізька теплоцентраль», що ставить під загрозу підготовку підпорядкованої Нафтогазу кампанії до опалювального сезону 2025/2026 рр.
Звернення криворізьких чиновників до урядовців — фото управління преси виконкому Криворізької міськради
Після провального минулого опалювального сезону (зрив початку сезону, тривалі перебої з теплопостачанням у сотнях будинків та десятках закладів), підприємство мало розпочати поточні ремонти теплових мереж згідно з графіком, затвердженим 31.03.2025.
«Зазначеним графіком передбачено заміну 55 584 м мереж на 353 об’єктах, причому роботи на 97 об’єктах Товариство повинно було розпочати в березні-квітні цього року. Однак перевірка виявила, що на 79 об’єктах роботи не розпочато», – йдеться у листі виконкому Криворізької міськради.
З метою запобігання повторення минулорічних проблем та враховуючи великі обсяги робіт, криворізькі можновладці просять керівництво НАК «Нафтогаз» (як власника Теплоцентралі), та Міністерства розвитку громад України (як профільного міністерства), невідкладно вжити управлінських заходів та забезпечити суворе дотримання графіків ремонтних робіт.
Раніше ми писали: у літній період у багатьох містах України через профілактичні роботи гаряча вода зникає — залишаючи мешканців лише з холодною. Крім того, за послугу підігріву води доводиться додатково платити, що також спонукає українців встановлювати альтернативні пристрої — бойлери або проточні водонагрівачі.