У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)

 Минулої суботи, 15 липня, на задньому подвір’ї палацу культури «Саксагань» відбувся музично-виставковий вечір «Іржа». Подію організувала криворізька мистецька спільнота «Порода» за підтримки «Птічка Фонду».

Свої композиції виконували музикант із Маріуполя TRUFFIKSS, криворіжець DJ Can On, діджей-мандрівник Sasha Dolce та поетка й мисткиня з Донецька/Маріуполя Марія Проніна. Остання також презентувала свої авторські колажі. Окрім Марії, на виставковій частині заходу свої роботи представили криворізькі митці — художниця Марія Мушля (Magic Giraffe), колаж-артистка Ксенія Костянець (Ія Ко/Kolashka.ua) та фотограф Денис Косий.

Читайте також: У Кривому Розі стартував літній джазовий сезон Open air концертів. Поціновувачам джазу організатори презентували гарячу програму латино-американської музики 

У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)0 У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)1

Фото Дарія Коломієць

«Іржа» стала своєрідним підсумком двотижневої музичної резиденції від «Птічка Фонду». В межах цього проєкту молодий виконавець Давид Степанян (TRUFFIKSS) працював над матеріалом під менторством Олени Джуріної (Lenoczka) — саунд-артистки, віджейки, членкині «Породи», яка стала ідейною натхненницею та головною організаторкою «Іржі». Під час події організатори зібрали 6350 грн, які передали на підтримку ЗСУ.

У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)2 У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)3

Фото Дарія Коломієць

«Потужний досвід, — коментує Марія Проніна, — Освітня муз-арт резиденція від «Птічка Фонду» закінчилась таким класним концертом, який показав, як ми всі чудово впорались. Ще й для ЗСУ зібрали грошей, що сьогодні має бути основою творчих івентів».

«Для мене важливо бачити, що є альтернативний рух, який може об’єднати в собі різні субкультури та жанри — майданчик для локального андеграунду, так би мовити, місця, де може лунати немейнстрімна музика. Водночас такі події дають можливість митцям допомогти країні у боротьбі з агресором», — розповідає Володимир Кононенко (DJ Can On).

У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)4 У Кривому Розі відбувся музично-виставковий вечір «Іржа»: як самовиражається сьогодні молодіжна культура (фото)5

Фото Дарія Коломієць

«Це був неймовірний досвід, завдяки якому кожен із нас став на рівень професійнішим. Дякую кожному артисту за потужні емоції. Дуже радий, що й публіка була жвавою, і вдалося зібрати кошти для ЗСУ. Працюємо далі!» — ділиться  TRUFFIKSS.

«Як одній з організаторок, мені було важливо об’єднати на одній сцені локальних артистів та артистів з інших міст — Маріуполя, Донецька, Києва, створити такий тимчасовий культурний хаб, де криворізька публіка познайомилася з різноманітними формами актуального мистецтва. З колегами-організаторами ми постаралися зробити так, щоб двір палацу «Саксагань» не тільки зазвучав, а і перетворився візуально — тому ми зробили виставку-сушку, яка екологічно вписалася в простір і насичувала глядачів потужними сенсами», — підсумовує Олена Джуріна.

За анонсами нових подій «Породи» можна стежити на сторінках об’єднання в Instagram та Facebook або у Telegram.

Довідково:

«Порода» — неформальне творче об’єднання, що проводить музичні, літературні, виставкові та інші культурно-мистецькі події у Кривому Розі, залучаючи місцевих митців та андеграундних виконавців з інших міст. Від початку повномасштабного вторгнення увесь прибуток від проведення заходів «Порода» спрямовує на допомогу ЗСУ й українцям, постраждалим від війни.

«Птічка Фонд» — благодійна організація, що підтримує творчих підлітків та молодь з Маріуполя й Донеччини.

Раніше ми писали: Сьогодні у Державному університеті економіки та технологій керівниця Національного реєстру рекордів України засвідчила рекорд, який встановила криворізька викладачка, в.о. директора навчально-наукового юридичного інституту ДУЕТу Аліна Кузьмич.

Джерело

Новости Кривого Рога