У Кривому Розі відібрали проби води з річок Інгулець і Саксагань в межах щомісячного моніторингу, в червні виявили деякі перевищення показників

Щомісяця в нашому місті проводять дослідження якості води річок Інгулець та Саксагань. У червні у водоймах виявили перевищення вмісту хімічних та санітарно-мікробіологічних показників. А 11 липня провели новий забір води в Інгулецькому районі. Про це проінформувало Управління екології виконкому Криворізької міської ради та кореспонденти «Першого Міського» з моніторингових точок забору.

У Кривому Розі відібрали проби води з річок Інгулець і Саксагань в межах щомісячного моніторингу, в червні виявили деякі перевищення показників

Незважаючи на широкомасштабне вторгнення росіян, в місті продовжують слідкувати за якістю води, безпосередньо у двох річках – Інгулець і Саксагань. В рамках щомісячного моніторингу, в червні відібрали проби води й проаналізували їх фахівці Криворізького районного відділу ДУ «Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Перевіряли якість води в річці Інгулець в чотирьох точках, а в Саксагані – в семи точках. За результатами аналізів, в річках виявили перевищення концентрацій за хімічними (сухий залишок, хлориди, сульфати) та санітарно-мікробіологічними показникам. Інші концентрації забруднюючих речовин наразі в межах норми. 

11 липня спеціалісти взяли нові проби. 

«За участі виконкомів райради, представників громадськості сьогодні здійснюється відбір проб води в річці Інгулець в семи моніторингових точках. Результати досліджень говорять про те, що основними забруднюючими речовинами водних об’єктів міста є хлориди, сульфати та сухі залишки. Забруднюючі концентрації у річці Інгулець нижче, ніж у річці Саксагань», – відмітила спеціалістка відділу охорони навколишнього природнього середовища Управління екології виконкому міськради Катерина Крейдор.

Також під час відбору проб води були присутні й представники спілки «Екологічна рада Криворіжжя».

«Наша роль у відборі проб – моніторинг за зміною стану річки Інгулець та Саксагань протягом усього їх протікання в Кривому Розі. Також ми можемо дізнатися приблизно, хто є забрудником. Ще ми моніторимо сам склад річки Інгулець», – зазначив член спілки «Екологічна рада Криворіжжя» Антон Устименко.

Крім того, райради активно проводять рейди та виявляють місця незаконних витоків, які переважно і є причиною забруднень річок. 

«Задля забезпечення належного утримання водних об’єктів району виконкомом Інгулецької райради проводяться щомісяця рейдові перевірки водоохоронних берегових зон річки Інгулець. За результатами перевірок в 2023 році складені два адміністративні протоколи. Протягом зазначених перевірок витоків стічних води у річку не виявлено», – вказала представниця Інгулецької райради.

Зазначимо, стежать за якістю води в річках в межах міської екологічної програми. Дослідження водних об’єктів здійснюється за кошти міського фонду охорони навколишнього середовища.

«Наш лабораторний центр відбирає проби відповідно до договору з міським виконавчим комітетом на санітарно-хімічні показники загальні та основні й мікробіологічні, в тому числі на мікробіологічні дослідження. Лабораторні дослідження проводяться, робиться аналіз і передаються висновки виконкому», – сказала інженерка відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Олена Мазорук.

Моніторинг за якістю води в річках Інгулець і Саксагань проводитимуть і надалі.

У Кривому Розі відібрали проби води з річок Інгулець і Саксагань в межах щомісячного моніторингу, в червні виявили деякі перевищення показників1

У Кривому Розі відібрали проби води з річок Інгулець і Саксагань в межах щомісячного моніторингу, в червні виявили деякі перевищення показників2

У Кривому Розі відібрали проби води з річок Інгулець і Саксагань в межах щомісячного моніторингу, в червні виявили деякі перевищення показників3

Джерело

Новости Кривого Рога