У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному

10 серпня більше 100 представників та ветеранів будівельної сфери зібралися на урочистий захід до дня будівельника і відкриття меморіальної дошки почесному громадянину Кривого Рогу та заслуженому зодчому Миколі Земляному.

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному

Як розповіла дружина Людмила Миколаївна, Микола Федорович розпочинав професійний шлях у тресті «Криворіжаглобуд». Одного разу він отримав від бригадира завдання – зробити планування, але не було бульдозерів. Молодий на той час чоловік не розгубився, попросив у найближчому селі волів та борону і почав працювати. Якраз у цей час з перевіркою на об’єкт приїхав керуючий трестом Олексій Павлович Подлєпа, який став свідком винахідливості працівника. І потім на нараді перед керівниками відзначив Миколу Земляного та передбачив йому долю великого будівничого. 

«І з 1958 по 1970 рр. він пройшов шлях робітника, майстра, бригадира і дійшов до управляючого трестом. І потім вже весь Кривбас знав його як керівника цього тресту і організатора великого будівництва», — сказала Людмила Миколаївна. 

Під керівництвом Миколи Федоровича збудували мало не половину нашого міста: суриковий завод, швейна фабрика, міськмолокозавод №2, шахта №2 ім. Артема, школи, лікарні, кінотеатри, Георгіївська дзвіниця на честь загиблих воїнів у Другій світовій війні, цей перелік можна ще довго продовжувати. На жаль, на 85-му році життя чоловік відійшов у вічність.

Аби віддати йому належне та вшанувати пам’ять на території будівельного коледжу встановили та урочисто відкрили меморіальну дошку. 

На заході зібралися близько 100 представників сфери: випускники коледжу, будівельники та ветерани. Найкращих працівників нагородили почесними грамотами за високий професіоналізм та внесок у будівництво.

«Була сьогодні відкрита пам’ятна дошка на честь заслуженого будівельника України Земляного Миколи Федоровича, якому на цьому тижні виповнилося б 85 років. Це почесний громадянин Кривого Рогу. Дуже заслужена, чуйна людина. І тому співпало так, що і на день будівельника, і з нагоди дня народження, люди прийшли поздоровити і покласти квіти до дошки пошани», – сказав заступник голови Металургійної райради Павло Гивель.

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному1

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному2

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному3

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному4

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному5

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному6

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому зодчому Миколі Земляному7

Джерело

Новости Кривого Рога