У Кривому Розі викрили діяльність шахрайських call-центрів

Кіберполіція України провела 17 обшуків у call-центрах в Кривому Розі, Дніпрі, Львові та Одесі. Загальна кількість осіб, що працювала в цих офісах перевищує 800 осіб.

Аферисти телефонували громадянам під виглядом працівників служби безпеки банків і мобільних операторів. Правопорушники дізнавалися реквізити карток і коди із SMS-повідомлень для подальшого привласнення грошей. Також, громадянам пропонували інвестувати кошти в криптовалюту. Або ж зацікавлювали потерпілих надвисокими прибутками від інвестицій у різних сферах економіки. Встановлюється сума завданих збитків.

Працівниками використовувались маніпулятивні техніки, спрямовані на виклик довіри, інформація, що надавалась, не відповідала дійсності.

За місцями розташування call-центрів вилучено майже 900 одиниць компʼютерної техніки,  а також мобільні телефони, жорсткі диски, SIM-картки та документацію.

Відкрито чотири кримінальні провадження за ч. 2, 3, 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Проводяться слідчі дії для встановлення організаторів шахрайських схем.

У Кривому Розі викрили діяльність шахрайських call-центрів0 У Кривому Розі викрили діяльність шахрайських call-центрів1 У Кривому Розі викрили діяльність шахрайських call-центрів2 У Кривому Розі викрили діяльність шахрайських call-центрів3

Джерело

Новости Кривого Рога