У Кривому Розі водіїв штрафуватимуть за гучну їзду

У Кривому Розі водіїв штрафуватимуть за гучну їзду

Група депутатів у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9564, що передбачає штрафи та позбавлення прав за порушення допустимого рівня шуму.

За це правопорушення пропонується встановити штраф у фіксованому розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 тис. грн, а в разі повторності — 2000 (34 тис. грн) із можливим позбавленням права на керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Читайте також: робота у патрульній поліції Кривого Рогу: правоохоронці запрошують до себе на службу

Для визначення рівня шумності і відповідності його стандартам поліція повинна мати спеціальні прилади – шумоміри. Вони мають бути сертифіковані та повірені.

Співавторам законодавчої ініціативи виступив, зокрема, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Багато людей здригаються кожен раз, коли чують звук роботи прямоточних глушників. І це не лише військові. «Гонщикам» заборонено ганяти в містах під час воєнного стану. Але вони це продовжують робити, не розуміючи, що часи змінилися, сьогодні крутий той, хто носить форму, а не той, хто газує на світлофорах. І що гучні звуки травмують людей, які чули війну. Тому ми з колегами зареєстрували законопроект», — повідомив Давид Арахамія.

Заборону на керування або експлуатацію транспортних засобів із порушенням встановленого рівня шуму пропонується встановити винятково в межах населених пунктів, що виключає відповідальність під час проведення автомобільних спортивних змагань та інших заходів за межами населених пунктів.

Раніше ми писали: проблема з транспортом у Кривому Розі: містяни зареєстрували нову петицію.

 

Джерело

Новости Кривого Рога