У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян

1 червня у Кривому Розі розпочав свою роботу новий освітній центр для дітей. Відкритий громадською організацією «Вікінг» у співпраці із американським благодійним фондом Nova Ukraine, дитячий простір орієнтований на малечу із числа ВПО. Провідна мета – максимально задіяти дітей у літній період, надати їм змогу підготуватися до школи та поспілкуватись із своїми однолітками.

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян

Саме до Міжнародного дня захисту дітей Громадська організація «Вікінг» приурочила відкриття у місті освітнього центру. Представниця організації Валерія Батурко пояснила, для чого такий простір необхідний: «Основна ціль – максимально задіяти дітей у літній період часу, щоби вони не блукали десь там та щоб батьки мали змогу підготувати своїх дітей до школи». 

Функціонуватиме проєкт протягом п’яти місяців, а орієнтований він на діток з числа ВПО, із якими «Вікінг» уже тривалий час співпрацює. Для них в освітньому центрі передбачені цікаві активності, там  роводитимуть заняття із дошкільної підготовки, вивчатимуть англійську. Передбаченні також заняття із логопедами та, за бажанням, із психологами, адже чимало дітей з окупованих територій та таких, де зараз ведуться бойові дії, потребують психолочної допомоги. 

Відкриття центру стало можливо завдяки американському благодійному фонду Nova Ukraine при фінансуванні Фундації Говарда Баффета. Маркетологиня та pr-менеджерка фонду Ірина Роік розповідає про те, як виникла така ідея: «Раніше ми відкривали по всій Україні «фортеці незламності» разом із «Укрзалізницею». До цих «фортець» приходили дітки, яким треба було вчитися. Підключалися до електрики, до інтернету. Тому саме в лютому й зародилася ідея цього, нового проєкту. А перші в країні дитячі центри почали відкриватися уже в травні».

Нині на дошкільну підготовку вже повністю набраний курс – 10 дітей, які будуть тричі на тиждень відвідувати двогодинні заняття. Набрана також група і на зустрічі із психологом. Як наголосили організатори, у разі великого попиту на відкриватимуть додаткові класи. 

Це перший освітній центр у Кривому Розі, який відкрито в рамках відповідного проєкту. Але, за свідченнями організаторів, готується відкриття ще одного. Якщо перший простір орієнтувався на діток ВПО, то наступний повинен стати перехідним місточком між місцевими та новими криворіжцями для того, щоб інтегрувати їх в нову громаду. Тому організатори очікують на цікавий та корисний симбіоз.

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян1

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян2

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян3

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян4

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян5

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян6

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян7

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян8

У Кривому Розі волонтери відкрили літній освітній центр для нових маленьких містян9

Джерело

Новости Кривого Рога