У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну

14 травня у Кривому Розі відбувся святковий концерт, присвячений усім матерям криворізьких захисників та захисниць, які боронять Україну від загарбників, матерям і рідним військовополонених та загиблих героїв. У залі театру імені Шевченка зібралось близько 250 гостей. На честь українських матусь свої номери підготували творчі колективи міста. Із великою шаною жінок привітав голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну

На міський захід до Дня матері у театр імені Шевченка прийшли матері, дружини близькі та рідні захисників — героїв, що віддали життя за цілісність та незалежність України. Також на святковому концерті були присутні представники ветеранських організацій міста та курсанти Криворізької академії поліції. 

На початку концерту до матерів звернувся голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул: «Немає нічого більш ріднішого, ніж безумовна материнська любов. Мені сьогодні було досить важко готуватися до цієї зустрічі, тому що тут знаходяться багато матерів, які втратили на цій клятій війні найголовніше – дитину. І вони вже ніколи не почують слово «мамо», і дитина більше не переступить батьківський поріг і це найтяжче, що може бути в світі. Від всіх криворіжців низько вклоняюсь кожній із вас за ваш подвиг та ваших дітей. Жодна жертва не буде марною. Ми будемо жити на своїй вільній, Богом даній землі».

Всіх полеглих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання. Криворіжці, як і всі українці пам’ятали, пам’ятають і будуть пам’ятати всіх тих, хто боронить незалежність та свободу нашої країни, й тих хто вже не ніколи не повернеться з війни. А потім із своїми вокальними, танцювальними й театральними номерами виступили творчі колективи міста. І скрізь, у кожному з них червоною стрічкою йшлось про важливу українську берегиню роду – сильну, люблячу, світлу й добру матір. 

«Мама – це золоте слово, це – оберіг всієї нашої країни. Мати завжди відчуває своїм серцем, що дитині погано. Вона молиться богові. Кожна мати молиться, не тільки за свого, а за кожного нашого військового, щоб вони повернулися додому, — розповідає голова ГО «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя та ветеранів АТО-ООС» Наталія Король. — Дуже тяжко, коли мати своїми руками ховає дітей. Цей біль не проходить. І в це свято, День матері, ми шануємо всіх матерів і також підтримуємо їх таким чином». 

У час війни матері стикаються з новими викликами, з відчуттям безпорадності, туги й болю. Бо жодна мама не може гарантувати безпеку своєї дитини під обстрілами. Усі українські матусі сьогодення –героїні. А найперше ті, що виховали та провели на війну наших неймовірних захисників й захисниць.

«У мене троє дітей. З них двоє синів зараз у ЗСУ. А онук навчається у військовому інституті. І сьогодні, як ніколи слово «мама» й материнське слово дуже важливе для наших дітей. Війна ще більше загострила материнські почуття, материнську любов. Ми дуже сподіваємось, що наші молитви тримають наших дітей. Це все, про що ми зараз думаємо. Руки плетуть маскувальні сітки, а душа молиться. Тому на концерті сьогодні було дуже щемливо та неможливо було втримати сліз», — ділиться емоціями голова ветеранської організації Центрально-Міського району Олена Полякова. 

Як підкреслила заступниця голови Ради оборони Кривого Рогу Вікторія Третяк, в нинішніх умовах слово «мама» чи не найголовніше і стоїть поряд зі словами «захисник» і «воїн». Саме матері виховали й віддали на захист України своїх найдорожчих синів та доньок.

«Мама під час війни набула такого сакрального святого значення. Виховати таких дітей, які ціною власного життя та здоров’я, не вагаючись, рвуться в бій на захист України це – подвиг. Тому привітати сьогодні, обняти і подякувати цим матерям, наш святий обов’язок», — додала Вікторія Третяк. — І сьогодні, в День матері, і щоденно ми підтримуємо та шануємо таких матерів з великої літери».

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну1

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну2

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну3

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну4

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну5

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну6

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну7

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну8

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну9

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну10

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну11

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну12

У Кривому Розі з Днем матері привітали матусь воїнів, що боронили й боронять нашу Україну13

Джерело

Новости Кривого Рога