Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», Криворізька мерія витягнула зі старого комоду концепцію індустріального парку «Кривбас» та взялась з ентузіазмом її «освоювати»
У Кривому Розі знову заговорили про індустріальний парк.
І не просто заговорили, а почали витрачати на нього кошти.
7-го липня 2023 року управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради оголосило торги на проектно-вишукувальні роботи, у тому числі розроблення проектно-кошторисної документації стадії техніко-економічного обґрунтування для об’єкта «Нове будівництво індустріального парку «Кривбас» на вул. Фабричній у м. Кривому Розі Дніпропетровської обл.» Про це повідомляється в системі Прозорро.
За розробку проекту криворізьки чиновники готові заплатити 3,2 млн. грн.
Але черги з бажаючих планувати креативний бізнес-простір на торгах не було.
Участь у закупівлі взяв лише один учасник ТОВ «Криворіжцивільпроект» з пропозицією, що майже дорівнює очікуваній вартості, – 3,198 млн. грн.
На сьогоднішній день проектувальник очікує рішення замовника.
Що таке індустріальний парк?
Індустріальний парк — це приміська територія, яка спеціально виділена, підготовлена та облаштована для господарської діяльності у сфері переробної промисловості або для науково-дослідної діяльності.
Така територія повинна мати розвинену транспортну інфраструктуру та всі інженерні комунікації. Для повноцінного функціонування таких територій з 2013 року існує закон України «Про індустріальні парки», а держава стимулює створення таких парків податковими пільгами: звільненням від ввізного мита для нового устаткування, звільненням від податку на нерухомість тощо.
Рішення про створення такого промислового парку у Кривому Розі було прийнято ще у далекому 2013 році.
Індустріальний парк в криворізьких реаліях
Ви будете здивовані, але Індустріальний парк «Кривбас» вже існує більше 10 років, він навіть є в спеціальному всеукраїнському реєстрі. Але, як і більшість креативних міських проектів, індустріальний парк «Кривбас» є лише на папері.
І весь цей час криворізька влада, за висловом журналістки Наталії Шишки, майстерно «робила вигляд, що створює індустріальний парк з робочими місцями», ніж реально займалась залученням інвестицій в місто.
І ось, в розпал війни, місцева влада вирішила таки втілити свою давню «мрію».
У квітні 2023 Криворізька міська рада оголосила конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку, а вже у червні було обрано переможцем КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».
Наскільки сьогодні під час повномасштабної війни реально залучити інвестиції у прифронтове місто, залишимо за лаштунками. Поки що «інвестором» на 3,2 млн. грн. в цьому проекті виступає громада міста.
Розробник проекту
ТОВ «Криворіжцивільпроект» засновано у 2014 році, і спочатку ця фірма називалась «Консент 4». За час її існування змінилась не тільки назва, а й засновники, керівники та власники.
Сьогодні компанія оформлена на Вікторію Вербицьку, керівником значиться Микола Кудряшов — і ці імена нам нічого не скажуть. А ось підписантом є дуже цікава персона — Ігор Олександрович Метель, якого ще з часів реконструкції «Міжнародного аеропорту Кривий Ріг» розслідувачі пов’язали з кланом Вілкулів.
ТОВ «Криворіжцивільпроект» розробляє проектно-кошторисну документацію найскандальніших проектів Криворізької міської ради.
Сьогодні в активі у компанії 163 переможні закупівлі на загальну суму 61 млн. грн.
Головними замовниками є Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради та Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради , з якими укладено договорів на 43 млн. грн.
ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна КОРІНЕНКО,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг