У Криворізькому районі у собак зафіксували сказ

На території Дніпропетровської області фахівці щомісячно моніторять стан свійських, диких та домашніх тварин. Наразі у регіоні зафіксовано трихінельоз у диких свиней та лисиць, лейкоз та лептоспіроз у великої рогатої худоби, сказ у котів і собак. Одне з заражень – у Криворізькому районі. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі у Дніпропетровській області.

У Криворізькому районі у собак зафіксували сказ

На Криворжжі сказ виявлено у селі Софіївка. Гостре особливо небезпечне  вірусне захворювання підхопили дві собаки. Люди можуть інфікуватися через укус, подряпину або мікроушкодження на шкірі, потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, симптоми сказу у тварин можуть залежати від стадії захворювання. На початку буває ласкавість, примхливість та одночасна настороженість у поведінці, слабкий апетит, жага до неїстівного, слинотеча, блювота. Далі проявляються агресивність, конвульсії, параліч, косоокість. «Фінал» — виснаження, повний параліч та смерть. 

У людей інкубаційний період сказу триває від 7 днів до трьох місяців. За найменшої підозри потрібно негайно їхати до лікарні. Адже зволікання може коштувати життя. 

«У разі інфікування людини показані негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути шість за  призначення вакцини Індіраб: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й і 90-й дні,або по іншій схемі при застосуванні іншої вакцини», — зазначили у ЦГЗ МОЗ.

Джерело

Новости Кривого Рога