У квітні на Дніпропетровщині подешевшали яйця та пальне, а ріст решти цін уповільнився – Держстат

У порівнянні із минулим місяцем ціни на споживчому ринку Дніпропетровської області зросли всього лише на 0,4%. Це – найменший показник за весь час із початку повномасштабного вторгнення. Крім того, порівняно із березнем відчутно здешевшали яйця та паливно-мастильні матеріали – на 6,1% та 4% відповідно. Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

У квітні на Дніпропетровщині подешевшали яйця та пальне, а ріст решти цін уповільнився – Держстат

Серед продовольчих товарів ціни за квітень знизилися на фрукти (на 2,4%), соняшникову олію (на 1,1%). Менше – на цукор (- 0,6%) та хлібопродукти (-0,4%). Натомість подорожчало м’ясо (на 3%), масло (на 1,3%) та безалкогольні напої (на 1%). Дорожче покупцям обійдуться також продукти із риби та молока.

Квітень зовсім незначно опустив ціни на одяг (на 1,3%), предмети домашнього вжитку та побутову техніку (на 0,4%). Ціни за комунальні платежі практично не змінилися. Натомість для жителів області подорожчала фармацевтична продукція та медичні довари (на 2,9%). Трохи більше заплатити доведеться за послуги залізничного та автотранспорту. Зросли й витрати на відпочинок та культуру(на 1%) та послуги ресторанно-готельного бізнесу (на 1,3%).

Загалом із початку року споживчі ціни в області зросли на 3,5%. За квітень їх ріст склав всього лише 0,4% — найменше значення із початку повномасштабного вторгнення. Тим не менш, на решті території України відповідний показник за попередній місяць взагалі складає вдвічі менше.

Нагадаємо, подібна тенденція, коли ціни на Дніпропетровщини зростають швидше, ніж по всій Україні загалом спостерігалась і минулого місяця. Тоді лідером за здорожчанням були одяг, взуття, овочі та послуги залізничного транспорту.

Джерело

Новости Кривого Рога