У Міноборони пояснили як діяти, якщо у «Резерв+» відсутні дані про інвалідність: є кілька сценаріїв

Міністерство оборони України надало чітку інструкцію для військовозобов'язаних громадян, які мають встановлену інвалідність, але не бачать відповідної інформації у своєму військово-обліковому документі в застосунку «Резерв+». Відомство розробило два сценарії дій залежно від дати встановлення інвалідності.

У Міноборони пояснили як діяти, якщо у «Резерв+» відсутні дані про інвалідність: є кілька сценаріїв

Якщо інвалідність встановлено до 1 січня 2025 року існує два шляхи для актуалізації даних у системі.

Перший — подання заяви через Електронний кабінет особи з інвалідністю. Необхідно здійснити первинну реєстрацію в системі Міністерства соціальної політики через відповідний електронний кабінет. До заяви слід додати скановану копію довідки про інвалідність. Після опрацювання заяви дані автоматично будуть передані до систем Мінсоцполітики, а згодом відобразяться у «Резерв+».

Другий — звернення до органу соціального захисту населення. Потрібно мати при собі оригінал довідки про інвалідність та паспорт громадянина України. Спеціалісти установи внесуть необхідні дані до системи вручну, що забезпечить їхню подальшу синхронізацію з «Резерв+».

Якщо ж інвалідність встановлено після 1 січня 2025 року, то слід перевірити наявність відповідних відомостей на Соціальному порталі soc.gov.ua.  Якщо ви виявили помилки або взагалі не знайшли інформації про свою інвалідність, необхідно звернутися до закладу охорони здоров'я, де ви проходили процедуру оцінювання. Після внесення коректних даних до відповідних реєстрів, вони автоматично підтягнуться до застосунку «Резерв+».

Нагадаємо, що ігнорування військового обліку сімнадцятирічними може обернутися штрафом до 25 000 гривень.

Джерело

Новости Кривого Рога