У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»

26 травня у Криворізькому виставковому залі відкрили виставку «Кривий Ріг – залізне серце України». Проходить вона у рамках великого проєкту «Мистецтво нескорених міст України». Ініціатор – Національна спілка художників України. Триватиме виставка місяць, відвідувачі зможуть переглянути більш ніж пів сотні тематичних картин різноманітних іменитих художників Криворіжжя.

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»

Більше ніж рік тому, ще коли йшли кровопролитні бої за Маріуполь, наші оборонці тримали місто, а окупанти зрівнювали його із землею, Національна спілка художників України ініціювала проведення масштабної виставки робіт під назвою «Маріуполь – душа України». Вона стала першою із майбутнього великого проєкту «Мистецтво нескорених міст України».

Саме у його рамках 26 травня у криворізькому виставковому центрі стартувала виставка «Кривий Ріг – залізне серце України». Увазі відвідувачів представлено 57 живописних та графічних робіт 25 митців – як молодих майстрів пензля, так і маститих, відомих художників. Як зазначила Ірина Зінов’єва, очільниця міського історико-краєзнавчого музею зазначила: «Ці дві експозиції є яскравим індикатором опору українського мистецтва російській окупації. Дуже символічним є те, що ми відкриваємо саме цю виставку напередодні святкування Дня міста».

На відкритті був присутній без перебільшення справжній творчий десант як з нашого міста, так і з усієї країни. Виставковому же залу в якості подарунку передали картину Георгія Чернявського. Це – один з найвідоміших художників Дніпропетровщини радянської доби. 

На вернісажі був присутній його онук – Костянтин Чернявський, голова Національної спілки художників України, який сказав: «Сам Кривий Ріг надзвичайно колоритне місто. Безумовно, це – місто-Герой, місто, яке не пустило окупантів далі, місто, яке, незважаючи на усі перешкоди, на усі складнощі, працює. Це – індустріальний центр, справжнє залізне серце України. Ця виставка якраз і присвячена його красі, його боротьбі за нашу свободу та незалежність». Робота самого Костянтина також була на виставці. Створена вона була під враженнями від минулого відвідування нашого міста та саме так і називається: «Залізне серце України».

Заслужений художник України Леодін Давиденко виступив із цікавою пропозицією: «Це гарна подія, ми показали, що у нас є художники, що ми не сидимо без діла, працюємо. Але закликаю усіх до Дня художника у жовтні створити роботи, присвячені захисникам нашої землі».

Відвідала відкриття і очільниця управління культури міськвиконкому Наталя Стрига: «Сьогодні мистецький фронт в Україні і в нашому місті дуже міцно тримає оборону, дуже сильно допомагає тримати дух і нашим містянам і Збройним Силам. Адже саме за нашу культуру, духовність, за мистецтво, за мову, за нашу ідентичність ми сьогодні боремось. Наші захисники роблять це справжньою зброєю, а зброя наших митців – пензель, пісня, танець».

Триватиме експозиція ще місяць. Відвідати її зможуть усі охочі. Виставковий зал знаходиться за адресою: вулиця Олександра Поля, 2.

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»1

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»2

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»3

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»4

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»5

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»6

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»7

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»8

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»9

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»10

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»11

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»12

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»13

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»14

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»15

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»16

У міському виставковому залі урочисто стартувала виставка «Кривий Ріг – сталеве серце України»17

Джерело

Новости Кривого Рога