У найвіддаленіших районах Дніпропетровщини працюватимуть мобільні гінекологічні бригади: графік по Криворізькому району

У найвіддаленіших районах Дніпропетровщини працюватимуть мобільні гінекологічні бригади: графік по Криворізькому району

На жаль, часто буває так, що люди звертаються за медичною допомогою тільки тоді, коли їхнє самопочуття різко погіршується. І якщо в містах, де вищий рівень доступності медичних послуг є щорічні профогляди, ситуація дещо краща, то у сільській місцевості – ситуація вкрай невтішна. Особливо це стосується жінок, які переважно живуть заради дітей, чоловіків, батьків похилого віку, а про себе піклуються в останню чергу.

З початку 2023 року ця ситуація у Дніпропетровській області суттєво змінилася. З січня у регіоні почали впроваджувати сервіси сексуального та репродуктивного здоров’я UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Зокрема, роботу розпочали дві мобільні гінекологічні бригади, які щоденно виїжджають у найвіддаленіші населені пункти Дніпропетровщини.

Загалом в Україні мобільні гінекологічні бригади працюють вже у 22 областях. За час роботи ними було проведено понад 100 тисяч консультацій – абсолютно безоплатно і конфіденційно. Зокрема, у Дніпропетровській області провели вже понад 2,5 тисячі консультацій та оглядів. 

Мобільні бригади надають такі послуги:

  • медичний огляд гінеколога;
  • УЗД-дослідження;
  • електрокардіограма;
  • консультація з питань жіночого здоров’я, зокрема щодо до- та післяпологового періоду (здоров’я матері, грудне вигодовування та догляд за дитиною);
  • консультація з питань ВІЛ-інфекцій та захворювань, що передаються статевим шляхом;
  • медична та соціально-психологічна підтримка постраждалих від домашнього та інших видів насильств, зокрема, пов’язаних із війною.

На Дніпропетровщині усі ці послуги надають дві бригади: Дніпровська, що працює на базі КНП «Регіональний медичний центр родинного здоров’я» Дніпропетровської облради та Криворізька – створена при КНП «Криворізький міський клінічний пологовий будинок №1» Криворізької міськради.

Графік виїзду бригад у Криворізькому районі на вересень:

22.09.2023  с. Мар’ївка

27.09.2023  с. Вакулове

28.09.2023  с. Миколаївка

29.09.2023  с. Софіївка.

Бригади працюватимуть у приміщеннях місцевих амбулаторій.

Джерело

Новости Кривого Рога