Україна потребує мільйон донорів крові: мешканців Кривого Рогу запрошую доєднатися до бази ДонорUA

Фото з мережі інтернет

З початком повномасштабного вторгнення потреби у донорській крові в Україні значно зросли. Аби їх перекрити, кров регулярно мають здавати мільйон людей. Про це повідомила співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» Ірина Славінська.

База ДонорUA від початку повномасштабного вторгнення виросла майже утричі. Наразі реєстр ДонорUA налічує 131 тисячу донорів. Але для перекриття усіх потреб потрібен мінімум мільйон людей.

Читайте також: стань донором – врятуй життя: понад тисячі дітей щороку потребують переливання крові

У планах України входження в загальну європейську систему забезпечення кров’ю. Але поки з цим виникають складнощі.

«При відповідній кількості ресурсів для такого входження достатньо року. Закон прийнято. Залишилось прийняти нормативно-правові акти. Вони мали запрацювати через три місяці після вступу закону у дію, тобто у січні 2020 року. На жаль, нормативно-правові акти до цього часу не прийняті. Звісно, є об’єктивні причини: ковід, війна. Але це не виправдання», —зазначила Ірина Славінська.

Однак співзасновниця ДонорUA вважає, що і сьогоднішня кількість донорів в Україні вже безпрецедентна. І що більше людей будуть залучені у донорський рух, тим стрімкіше змінюватиметься відповідний запит до держави.

Зі свого боку, в організації активно залучають нових донорів. Аби ефективніше закривати потреби країни у крові, ДонорUA проводить різноманітні акції та заходи , що популяризують донорство, ведуть просвітницьку діяльність, руйнуючи міфи й роблячи сферу донорства зрозумілішою й доступнішою.

Представники  ДонорUA підтримують військових, займаються транспортуванням донорської крові до фронту. Також у організації допомагають 22 центрам крові по Україні й адресно підтримують пацієнтів, які потребують переливання крові.

У організації до регулярного донорства запрошують долучитися і мешканців Кривого Рогу. Для цього потрібно зареєструватися на ДонорUA, після чого ви зручно зможете планувати донації в особистому кабінеті. Здавати кров можна лише раз на 2-3 місяці, тоді як підтримувати донорський рух гривнею можна щодня.

Задонатити ДонорUA можна, поповнивши Монобанку для фронтової логістики крові, оформивши платіж/підписку на Buy Me a Coffee або іншим зручним для вас способом.

Раніше ми писали: станція переливання крові у Кривому Розі терміново потребує донорів: як долучитись.

Джерело

Новости Кривого Рога