До переліку побутових пристроїв, що відрізняються великою ефективністю під час очищення дерев’яних, скляних чи керамічних поверхонь, належать сучасні пароочисники, принцип дії яких побудовано на використанні пари, нагрітої до температури 100°C, що подається на оброблювану поверхню під високим тиском 3-4 бар. Завдяки високій температурі пари пароочисник для дому забезпечує очищення будь-якої поверхні від бруду, здійснюючи одночасно її дезінфекцію (під дією гарячої пари шкідливі мікроорганізми та віруси, які перебувають на поверхні підлоги, на стіні у ванній чи на кухонному гарнітурі знищуються). Окрім побутового використання пароочисники є ефективними у прибиранні торгових, складських та офісних приміщень.
Для яких цілей використовуються пароочисники
Велика температура пари, що подається пароочисником під тиском, дає відмінний результат на будь-якій поверхні, включно з:
- скляною. Завдяки спеціальним насадкам пароочисники є дуже ефективними при очищенні віконних конструкцій, на яких після завершення роботи не залишається розводів та бруду, а вимиті вікна сяють дзеркальною чистотою;
- підлоговою (дерев’яною, керамічною чи з ламінату). В даному випадку пароочисник виконує функцію парової швабри, яка завдяки спеціальній насадці подає гарячу пару на оброблювальну поверхню, усуваючи будь-який навіть застарілий бруд;
- поверхнею меблів. Гаряча пара під високим тиском не тільки очищає поверхню меблів, але й одночасно дезінфікує їх, що вкрай важливо для кухонних приміщень, де через випари під час приготування їжі на кухонному гарнітурі осідають шкідливі бактерії та віруси.
Досить багато власників авто використовують пароочисники для чистки салонів, включно з оббивкою сидінь, панеллю приладів та внутрішньою поверхнею кузова, де накопичується багато пилюки, інших забруднень та неприємних запахів. Окрім звичайного пилососа пароочисник використовують також для чищення килимів (особливо якщо в помешканні живуть домашні тварини) та для обробки одягу (в таких випадках використовують спеціальні портативні моделі пароочисників, які забезпечують відмінну дезінфекцію предметів гардеробу та сприяють усуненню складок на одязі).
Деякі рекомендації щодо вибору пароочисників
Вибір пароочисника залежить від його технічних та функціональних характеристик, включно з потужністю пристрою, яка визначає швидкість нагрівання води до газоподібного стану у вигляді водяної пари. Потужність ручних (портативних) моделей пароочисників зазвичай не перевищує 1000 Ват, в той час, як потужність підлогових моделей може складати 1,5-2,0 кВт.
Важливим елементом пароочисника є резервуар для зберігання води, об’єм якого може складати від одного до двох літрів (достатньо великий об’єм резервуару дозволяє використовувати пароочисник впродовж 30 чи більше хвилин без необхідності доливу води. Більшість побутових пристроїв можуть нагрівати пару до температури 100°C, в той час, як окремі моделі можуть прогрівати водяну пару до 140°C, підвищуючи ефективність використання пароочисників.