Як повідомила «Софіївська селищна територіальна громада» Криворізького району, днями в громаді відбулася важлива зустріч у межах проєкту «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій» в межах Програми DOBRE, яка фінансується USAID
На зустрічі були присутні секретар Софіївської селищної ради Криворізького району Людмила Назаренко, начальниця фінансового відділу Лариса Приходько, а також керівники та керівниці інших структурних підрозділів і комунальних підприємств громади.
Метою візиту стало ознайомлення з новими інструментами для підвищення прозорості та доброчесності в управлінні бюджетом громади.
Олена Ніжельська, експертка проєкту, презентувала його основні цілі та етапи впровадження. Зокрема, вона підкреслила важливість прозорого бюджетного процесу для зміцнення довіри жителів громади: «Впровадження доброчесності в управлінні фінансами не тільки підвищує ефективність використання коштів, але й створює умови, де жителі можуть впливати на ухвалення рішень».
Під час зустрічі учасники та учасниці намітили спільні кроки для оцінки прозорості бюджетних процесів. Домовленості щодо майбутньої співпраці з експертами проєкту передбачають не тільки оцінку поточного стану прозорості, а й впровадження практичних рекомендацій, які допоможуть громаді підвищити рівень відкритості та доброчесності.
Людмила Назаренко висловила впевненість у тому, що співпраця в межах проєкту сприятиме подальшому розвитку громади: «Впровадження нових практик доброчесності допоможе нам стати більш відкритими для жителів, що позитивно вплине на розвиток громади».
У рамках проєкту громада отримає технічну допомогу для розвитку місцевої екосистеми доброчесності, а також матимє доступ до менторської підтримки під час розробки й впровадження планів підвищення прозорості.
Крім того, представники та представниці громади зможуть пройти навчання щодо покращення бюджетної прозорості та проведення антикорупційної експертизи й моніторингу.
Ця співпраця стане вагомим кроком у напрямку зміцнення довіри до місцевого самоврядування та підвищення ефективності управління ресурсами громади.
Проєкт «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах» організовано Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій» в межах Програми DOBRE.
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, яка допомагає громадам України впроваджувати найкращі практики управління та протидіяти корупції.
Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг