В Кривому Розі дали відсіч шкідливим рослинам – врятували ближніх від алергії

Екологи ІнГЗК тримають на постійному контролі хід боротьби з карантинними бур’янами. Лише протягом липня в Кривому Розі на території підприємства та у санітарно-захисній зоні викосили близько 28 зарослих гектарів та обробили 10 гектарів гербіцидами. А це означає, що на цьому місці не зацвітуть трави-алергени і не нашкодять алергикам

080823 25 min

Початок серпня – період активного цвітіння амброзії та інших алергенних трав, яке може спричиняти у багатьох людей прояви полінозу. Ця хвороба досить розповсюджена серед населення степової зони України, до якої належить Кривий Ріг.

Для вирішення проблеми карантинних рослин у місті об’єдналися комунальні служби, мешканці ОСББ, приватного сектору і бізнес.

Зокрема на Інгулецькому гірничо-збагачувальному комбінаті щороку від середни весни і до перших заморозків виконують комплексні заходи по боротьбі зі шкідливими травами.

Найширше традиційно застосовують механічний метод – покіс карантинних трав. Його проводять регулярно на території усіх цехів підприємства, уздовж доріг, у місцях відпочинку працівників, біля побутових будівель, у санітарно-захисних зоних.

Також для знищення шкодочинних бур’янів використовують гербіцидний препарат. Він має властивість проникати в бур’яни через листя та інші зелені частини, уражати точки росту і призводити до відмирання надземних та підземних частин рослини.

На Інгулецькому ГЗК лише протягом липня були виконані покоси на 27,7 гектарах території, ще на 10 гектарах ми використали гербіцид, який є нешкідливим для людей, тварин та інших рослин.

Цьогоріч, як і завжди, ці роботи будуть проводити до холодів, аби не дати змоги рослинам-алергенам цвісти і розповсюджувати шкідливий пилок.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога