В Кривому Розі депутат, екс-голова ОСББ бився з двірником… за тачку

«Якщо я двірник, це не значить, що об мене можна витирати ноги»! «Домашняя газета» уже двічі писала про конфліктну ситуацію у будинку №4 на Миколаївському шосе в Кривому Розі, де співвласники відкликали з голови правління ОСББ Сергія Капітулу. Подробиці – у матеріалі Наталії ШИШКИ

190723 17 min

Слідом за будинком №4 від послуг пана Капітули відмовились в Кривому Розі і співвласники будинку №2 на Миколаївському шосе, де і стався інцидент, про який піде мова. Видираючи тачку для сміття з рук своєї колишньої прибиральниці прибудинкових територій Катерини, Сергій Капітула, стверджує вона, зумисне наніс їй легкі тілесні ушкодження.

Сергій Капітула, варто нагадати, є викладачем Криворізького національного університету і депутатом Центрально-Міської районної у місті ради від «Слуги народу», головою постійної депутатської комісії райради з питань житлово-комунального господарства.

Донедавна він був головою правління ОСББ в шести будинках, але співвласники двох уже відмовились від його послуг. Це супроводжувалось неабиякими пристрастями та пригодами включно з відімкненням у будинку №4 світла в місцях загального користування, якого могло не бути.

Що цікаво, на момент підготовки попередньої публікації про пристрасті в будинку №4 двірник Катерина була як би на стороні пана Капітули. Але, як виявилось, ситуація дуже швидко змінилась. А 11 липня у дворі будинку №2 сталась битва за тачку, в результаті якої Катерина і отримала легкі тілесні ушкодження.

— Коли він (Сергій Капітула — Авт.) втрачає будинок №4, звинувачує мене. Я допомагала йому будинки виводити в ОСББ. Збирала підписи. Коли вже доходить до того, що і будинок №2 відходить від нього, він нам всім, його знайомим, дзвонить і каже: ви повинні мені допомогти, щоб цей будинок залишився. Чим? Чоловіче добрий, ти нічого не робив, ну як я можу тобі допомогти? Хто я така? І та тачка, яку він привіз, залишилась на будинках, двірник з нею працює. А я вже не двірник. Я просто мешкаю у будинку №2, а у нас там кожен виходить і щось робить, — розповіла Катерина.

— Я вийшла — лежить листя, думаю, приберу. Тачка стояла біля мене. Я, як завжди, в навушниках. Замітаю. Позад мене під’їхала машина — і Таня (дружина Сергія Капітули — Авт.) до мене: «Ну что, тебе новый председатель выплатил зарплату?». Я на неї подивилась: а тобі, мовляв, яке діло? Тут вона хоче забрати тачку, а я берусь за нею рукою, щоб не віддавати. Тому що він (Капітула — Авт.) і зарплату не виплатив мені до кінця як належить, і тачку я не можу віддати. Новий голова ОСББ Андрій Базилюк сказав йому вирішувати це питання не зі мною, а з ним. Так от я хапаю ту тачку і, розумієте, отримую удар в сонячне сплетіння, мені перехоплює дихання. Я навіть слова тоді не могла сказати. Таня мене хапає за руку, за шию, щоб Сергій Васильович міг ту тачку забрати. Це секунди — він ту тачку вивертає, кидає в машину, тоді вона мене відпускає і зі словами «Привіт Базилюку» вони залишають місце пригоди. Оцей синяк у мене — від удару тачки, вона ж залізна… Капітула кричав, що це його тачка. Та не питання, ця тачка залишилась на будинку, поки він не віддасть всі документи і поки вони з новим головою не розберуться за гроші. Я взяла тачку в коморці, де вона постійно стояла.

— Тобто, вириваючи тачку, він вас випадково ударив? – уточнюю я.
— Так, він штовхнув мене тачкою. Ні, це не випадково.
Це треба було бачити. Вони діяли настільки швидко, як ото черепашки-ніндзя, які тренування пройшли, — каже Катерина. — Це настільки було принизливо… Те, що вони ллють словесний бруд, то вже нехай. А це я так залишати не збираюсь. Про інцидент з тачкою було написано в будинковому чаті, і знайшлись свідки, які бачили все з вікон. Викликали поліцію. Зв’язавшись із Капітулою, поліцейські запропонували йому приїхати у двір, та він не захотів. Приїхав уже в поліцейський відділок з дружиною. Приїхали свідки, приїхали ми. Там він почав ображати мене, казати, що я неадекватна, що його всі обливають брудом, хоча він такий хороший, а ми всі алкаші. А вчора (14 липня — Авт.) о 5-ій годині дня до нас приїжджали двоє працівників поліції, сказали, що вони з карного розшуку, заходили в квартиру, дивилися, чи п’ємо ми, фотографували наші документи. «А з ким ви мешкаєте? У вас тут застілля, дебош». Але подивились, вибачились та пішли.

— Він поліцейському казав: «Ти розумієш, хто вона, а хто я?» Це при мені, коли поліцейський спілкувався з ним по телефону. Чути було, — каже Катерина і демонструє витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, куди внесено відомості про нанесення Агамерян Катерині кількох ударів, чим їй спричинено легкі тілесні ушкодження. Правова кваліфікація кримінального правопорушення — ст. 125 ч. 1.

Має Катерина і висновок судово-медичного експерта, згідно з яким у неї зафіксовано ушкодження у вигляді синців рук, саден шиї та лівого передпліччя, які за характером належать до легких тілесних ушкоджень. Могли бути утворені, йдеться у висновку, від ударної дії твердого тупого предмета чи предметів, або при ударі об такі. Термін їх виникнення може відповідати терміну, вказаному обстежуваною.

— Сергій Васильович (Капітула – Авт.) приїжджав до моєї мами на дачу. Просив, щоб вона вплинула якось на ситуацію. І ще питав, чи не знає вона, звідки у її дочки такий синець. Мовляв, ви ж розумієте, чим для неї обернеться все те, що вона заварила. Йшлось про моє звернення в поліцію. Мені Таня (дружина Сергія Капітули — Авт.) писала з погрозами, що я згнию в канаві, і в мене заберуть дітей (Катерина є матір’ю трьох дітей, двоє з яких є неповнолітніми, — Авт.), — розповідає Катерина.

— Скажіть, хіба все це достойно депутата? — питає вона і на підтвердження своїх слів демонструє, що їй по Вайберу писала Тетяна Капітула. «Ты такое же тупое стадо, как и те люди, которые с нас ржут. А я и моя семья е… в рот мнение тех людей, и тебя вместе с ними. Фастику (голова фракції «Слуги народу» у Криворізькій міській раді Олександр Фастовець — Авт.) ты позвонила? А он тебя знает? И что он, поржал с нас? Вилкулу позвони. …Он тоже с нас поржёт. Ладно, жаль тебя, Катя, сдохнешь где-то в канаве от палёной водки. Кому твои дети нужны будут? Старой матери или Юре (чоловікові — Авт.), может быть. В общем, Катя, ожидает тебя судьба, которой достойны предатели. Жди повестку в полицию, а там и детей твоих заберут…. Мы сейчас будем ехать в полицию, писать пояснения на твою заяву о том, что мы забрали свою тачку, ты сама себя побила, или кого-то попросила. Понятно, что на пояснениях для нас всё и закончится, но я очень подумаю и с большой долей вероятности напишу на тебя заяву за кражу, и видео не одно, и свидетели есть. Дура ты, Катя». Ось далі: «Как и говорила, у нас на пояснениях всё и закончилось, а вот у тебя может только начаться. …Но если с твоей подачи будет ещё одна попытка внести разнообразие в нашу размеренную жизнь, то по инстанциям походишь ты в качестве обвиняемой. И будь уверена, одними пояснениями у тебя не обойдётся. PS Когда будешь бухая, ходи осторожно, не то упадёшь со ступенек «Тандема» (магазин — Авт.) или ещё где, и уже будут настоящие синяки, переломы или сотрясение…»

Ще одна цитата: «… сейчас они (активні співвласники будинків №4 і №2 — Авт.) используют тебя против нас, в своих целях, и то безуспешно, а скоро выкинут как использованный презерватив. Жаль, что ты из-за своей тупости ничего не понимаешь, то говорила «та я, та я подниму всех мужиков, они как выйдут, всем рот заткнут», а в итоге сама же легла под ту … Уже делают ставки на срок, когда они тебя кинут. Полгода максимум, думаю, а мы будем аплодировать в стороне. Слушай дальше наставления своих хозяев, только потом пеняй на себя. С предателями не церемонятся.»

— Розумієте, до нього була довіра. Дуже велика довіра. Але вона зникла. Він почав втрачати будинки і вирішив, що це через те, що ми не підтримали його, не захистили, не залишили за ним ці будинки. Не від мене все залежить. Дуже багато людей було за нього, але вони змінили свою думку, у тому числі і я. Таня спеціально зробила махінацію, щоб нашкодити дівчатам. (Ідеться про офіційне працевлаштування Катерини в ОСББ будинку №4 без погодження з правлінням, яке на той час вже заборонило Сергію Капітулі одноосібно вчиняти будь-які дії, пов’язані з фінансами, він уже був переобраний, але відповідні зміни у реєстр ще внесені не були. До того, як свідчить Катерина, їй видавала зарплату ФОП Шкриптієнко (теща Капітули) готівкою, без підпису у будь-яких відомостях, — Авт.). Я дійсно понад два тижні була на лікарняному, а вони (Капітули — Авт.) все крутили, не знали, як ще людям насолити, які усунули їх від управління будинком. Та якщо вас люди вигнали, то підіть ви гідно. А вони там і світло відключали… А в будинку №2, коли Капітула дізнався, що мій чоловік, він співвласник, розписався проти нього, то ми все це і отримали. Але не можна витирати ноги об людей, — переконана Катерина. — Коли я ухопилась за тачку, він: тільки тронь мене, я депутат. Що ти ганьбишся за ту тачку? Що ти воюєш зі мною? Є новий голова ОСББ, підійди поговори з ним. Той скільки разів просив його підійти, так ні, ховається, не йде на контакт. А потім всім розказує, що я алкашка, неадекватна, що мене не варто слухати. Виявляється, я йому ще і сама подзвонила. А потім що, боялась із тачкою розлучитись? Людина вирішила, що їй все дозволено. Тому що він депутат? І в поліції, коли він під’їхав, йому так бігли назустріч і руку тиснули, я думала, ще червону доріжку вистелять. Якщо я двірник, то об мене що, можна ноги витирати? Я знаю, що буде багато бруду. Це уже закрутилось. Карний розшук, приїжджають до моєї мами. Що далі? Поскаржиться в органи опіки? Бо вона ж (Тетяна Капітула — Авт.) написала, що дітей заберуть. Що було на 4-му будинку. Нічого не робилось, найголовніше — щоб добре пахав двірник. Я свою роботу виконувала, люди були задоволені. А ти ж нічого не робив — звичайно, будуть до тебе претензії. А оті дрова, що він поспилював дерева? Якби ви бачили, скільки там було сміття, — це все прибирала я. Хоча він гроші списував на ФОП за прибирання. Такий, веселий хлопець. На миття вікон списав гроші, а вікна ніхто не мив. Гілки переробили на щепу — за її прибирання списав гроші собі на ФОП, а я прибирала за зарплату двірника, — розказує Катерина, з якою, стверджує, пан Капітула належним чином не розрахувався по зарплаті.

Звісно, при підготовці цієї публікації я звернулась за коментарем до самого Сергія Капітули. «Ваша цікавість до моєї особи мене надихає! З кожним Вашим репортажем про мене відчуваю себе все більш значущим та поважним. Бо Ви ж пишете погано лише про таких!» — відповів він.

Що ж до коментаря по суті, то значущий та поважний пан дав мені посилання, за яким я зможу знайти коментар. «Його коментар» виявився постом його дружини Тетяни на її сторінці у Фейсбук, у якому, як зазначив сам Сергій Капітула, дуже багато тексту.

У дотепній манері, як, очевидно, вважає сама Тетяна, вона оповідає про те, як вони з чоловіком знахабніли до того, що побили нещасну двірничку за стару садову тачку. При цьому натякає, що двірничка як начебто мала пагубну звичку, в минулому, і що стару тачку вона залишила собі на згадку.

Що це не вони, а двірничка, яка багато років була членом їхньої команди, втрачала об’єкт за об’єктом, і тому їхні дороги розійшлися. І що це сама двірничка погукала пана Капітулу, щоб віддати йому тачку, та ледве стояла на ногах, коли Капітули під’їхали, та ще й вимагала від них пляшку коньяку. А все, що про них, подружжя Капітулів, говорять люди, то плітки. І вони Тетяні Капітулі як солов’ю. Не бентежить. Бо для неї «всі ці люди ніхто».

Цілком очевидно, що пан депутат-слуга народу, який і відіслав мене до цього, з дозволу сказати, коментаря, під словами своєї дружини підписується обома руками.

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога