На жовтневу сесію міської ради мною було внесено два проєкти рішень щодо трьох релігійних організацій: церкви на Трампарку, яка зверталась у міську раду щодо надання їй землі у постійне користування; та Криворізької єпархії УПЦ і церкви Іверської ікони Божої матері як користувачів Георгіївської дзвіниці в районі 1-ої міської лікарні, яка є комунальною культовою спорудою (зводилась за бюджетні кошти і людські пожертви).
Без сумніву, дзвіниця є візитівкою нашого міста. Як мовиться, спитайте, хто господарює у дзвіниці, і отримаєте відповідь про те, чи досі місто тримають промосковські попи.
Проєкти рішень були внесені з метою реалізації Закону України «Про захист конституційного ладу в сфері діяльності релігійних організацій» (в народі — закон про заборону московського патріархату), згідно з яким комунальне майно не може надаватись у користування релігійним організаціям, афілійованим з РПЦ; дослідження релігійних організацій на предмет афілійованості з РПЦ здійснює державний орган у справах релігій; звернутись до цього органу щодо дослідження конкретних релігійних організацій на предмет їх афілійованості з РПЦ, серед інших, може орган місцевого самоврядування, тобто Криворізька міська рада, — зробити це і пропонувалось внесеними мною проєктами рішень.
При цьому мені як доповідачу не було поставлено жодного питання.
Не було жодного виступу чи репліки в обговорення проєктів рішень.
Жодного коментаря ніхто не почув від головуючого Юрія Вілкула.
Ніхто нічого не прочитав навіть з папірця.
Вони мовчали.
Чого вони ждуть, не казали.
Вони тихою сапою не голосували взагалі.
У той час, коли русскій мір прилітає в Кривий Ріг ракетами, коли наші воїни гинуть щодня в протистоянні русскому міру, який зайшов на нашу землю спочатку проповідями, а затим заїхав на танках, вони толерують цей русскій мір у попівських облаченнях.
Вони думають про свої електоральні вигоди, не доганяючи того, що так званий закон про заборону московського патріархату — це проблема не вірян, а проблема духовенста.
І це його проблема!
За винесення на пленарне засідання та за включення у порядок денний було відповідно 11 і 12 голосів («Сила Людей» і «Слуга народу»). «Європейська Солідарність», яка морочила голову суспільству армією, мовою, вірою, показала, як можна продати партійну франшизу, як можна купити партійну франшизу, і як можна згорнути в трубочку «віру», в унісон з вілкулами -опезежистами своєю бездіяльностю спрацювавши на користь промосковського зла.
Водночас не могла не звернути на себе увагу цифра 33: стільки депутатів із 54-х кількісного складу ради були присутні на цьому пленарному засідання, хоча зазвичай під час воєнного стану було 44.
Не виключаю, що таке різке падіння явки було зумовлене саме «церковними» питаннями у порядку денному.
Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг