В Кривому Розі голова ДОВА перейменує більше 100 вулиць

Те, що не спромоглись зробити місцеві чиновники, повідомляє депутат міськради Кривого Рогу Наталія ШИШКА, тепер зробить за них голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій ЛИСАК – так передбачає Закон

Меморіал «Годинник Пам’яті» на пл. 30-річчя Перемоги в Кривому Розі

Процес перейменування на виконання Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» 28 квітня 2024 року вступив у свій завершальний, третій етап.

Від 28-го квітня він триватиме три місяці, впродовж яких перейменування здійснюватиметься розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Сергія Лисака, до якого перейшли відповідні повноваження.

І треба сказати, що після двох етапів перейменувань на виконання закону на рівні міста (рішенням міської ради та розпорядженням міського голови) Кривий Ріг залишив очільнику області та створеній на обласному рівні робочій групі з цього питання чималий «хвіст» роботи.

Згідно з рекомендаціями Інституту національної пам’яті, та й самої обласної робочої групи, на виконання закону у Кривому Розі належить перейменувати ще плюс-мінус 120 об’єктів топоніміки.

Однак криворізька влада, яка взяла на знамено навіть командира УПА Шухевича, давши його ім’я одній з найбільших вулиць, не бажає відмовлятись від міфологізації Перемоги у Другій світовій та від вшанування у назвах «афганців», хоча наратив про воїнів-інтернаціоналістів давно визнаний елементом радянської пропаганди.

Це важко пояснити чимось іншим, аніж страхом втратити стару електоральну базу, не сформувавши нової. І будь останнє слово за міською владою, ми б так і мали топонімічну карту з іменами реальних українських героїв та тими ж фадєєвськими літературними персонажами з «Молодої гвардії».

То ж на останньому етапі перейменування на виконання закону нас очікують найзапекліші дискусії та величезний підкилимний вплив міської влади на процес.

Адже на кону:
— вул. Співдружності,
— пл. 30-річчя Перемоги,
— пл. 40-річчя Перемоги,
— вул. Рзянкіна та інші, не менш контраверсійні назви.

Участь у поданні пропозицій та в обговоренні нових назв зможуть взяти всі охочі члени територіальної громади Кривого Рогу, оскільки законодавча вимога залишається незмінною: перейменування здійснюється за результатами громадського обговорення.

Тому слідкуйте за повідомленнями на сайті облдержадміністрації та Криворізької міської ради і її виконавчого комітету.

Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога