В Кривому Розі «Криворіжтепломережа» купує каустичну соду за завищеними цінами

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», 4 травня 2023 року КПТМ «Криворіжтепломережа» розмістило повідомлення про намір укласти договір на закупівлю 8 тонн каустичної соди. Очікувана вартість закупівлі 530 тис. грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро»

190523 14 min

Тендер відбувся в Кривому Розі за процедурою «відкриті торги з особливостями». У закупівлі прийняв участь лише один учасник ТОВ НВП «Лабораторія водної хімії» (м. Черкаси) з пропозицією 523,7 тис. грн. Це дешевше від очікуваної вартості на 6,3 тис. грн. Ціна однієї тонни соди склала 65,5 тис. грн.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань» провів аналіз ринкових цін, та виявив, що ціна ТОВ НВП «Лабораторія водної хімії» значно вище тих, що сьогодні пропонують інші постачальники на аналогічних закупівлях.

Так, наприклад, ПАТ Днiпропетровський тепловозоремонтний завод уклав угоду з ТОВ ПМТЗ «Інженерний Центр Реагент» (м. Дніпро), за ціною каустичної соди 56,7 тис. грн. за тонну. Різниця — 8,8 тис. грн на тонні.

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 30 березня 2023 року закупив соду у того ж ТОВ ПМТЗ «Інженерний Центр Реагент» (м. Дніпро) за 56,4 тис. грн. за тонну. Різниця — 9,1 тис. грн на тонні.

А 10 травня 2023 року Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» уклала договір з ТОВ «Сана-хім» (м. Київ) на закупівлю каустичної соди взагалі за ціною 53,8 тис. грн. за тонну. Різниця — 11,7 тис. грн на тонні.

За підрахунками, можлива переплата по закупівлі склала від 70 до 96 тис. грн. Як зазначає «Криворіжтепломережа», закупівля соди здійснюється за кошти отримані від здійснення господарської діяльності підприємства, тобто за кошти, отримані від криворіжців-споживачів.

ТОВ НВП «Лабораторія водної хімії» зареєстровано у місті Черкаси у 2008 році. Керує фірмою Каніщий Олег Євгенійович. Володіють нею у рівних долях Каніщий Олег Євгенійович та Балакін Володимир Олександрович.

ТОВ НВП «Лабораторія водної хімії» бере участь у публічних закупівлях з 2016 року. Компанією укладено угод на 9,4 млн. грн.

Основний замовник компанії — це КПТМ «Криворіжтепломережа», яка скупила з 2018 року хімічної продукції на 7,5 млн. грн.

Але до цієї закупівлі НВП «Лабораторія водної хімії» не уклало жодного договору на поставку каустичної соди.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна КОРІНЕНКО,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога