Як розповідає міністр освіти та науки України Оксен ЛІСОВИЙ, День знань він провів у прифронтовому регіоні — у Кривому Розі
Понад тисячу дітей змогли повернутися до очного навчання завдяки відкриттю трьох нових протирадіаційних укриттів у школах міста Кривий Ріг.
В одному з них пан міністр побував особисто й поспілкувався з учнями. Це не просто нові приміщення — це простір безпеки, що дає можливість дітям навчатися, спілкуватися й розвиватися навіть у таких складних умовах.
Будівництво відбувалося завдяки співфінансуванню державного й місцевого бюджетів: 143,8 млн. грн. з державного та 84,9 млн. грн. із міського бюджету. Роботи виконали менше ніж за рік — це справді надзвичайно важливо.
Цей заклад — сучасний освітній простір. Тут встановлено сонячну електростанцію та гібридну систему енергозабезпечення вартістю понад 2,2 млн. грн. за підтримки Люксембургу.
А ще школа отримала понад 125 хромбуків, 62 ноутбуки, інтерактивні панелі та комп’ютерні класи від міжнародних партнерів: ЮНІСЕФ, Фонду Олени Зеленської, KOICA, Rotary International, Люксембургу та ГО «Смарт освіта». Загальна вартість обладнання — понад 2,3 млн. грн.
У школі створено Простір, дружній до дитини, — із психологічною підтримкою й аніматорами. Також тут функціонують: Центр подолання освітніх втрат, гуртки і спортивні секції. А вже з наступного року тут відкриють підготовку до НМТ.
Це приклад того, як має працювати політика «Школа офлайн»: безпечні умови, сучасне обладнання, підтримка дітей і спільноти.
Освіта продовжує жити навіть там, де ворог намагається її знищити.
Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг