В Кривому Розі на 3 млн. грн. укладуть плитку перед вокзалом – замовник Сансервіс

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», КП «Сансервіс» планує витратити більше 3 млн. грн. на укладку кольорової плитки на Привокзальній площі та в сквері Кривий Ріг-Головний в Довгинцівському районі. Наразі рішення замовника очікує ТОВ «Паритет Буд КР». Інформація про закупівлі міститься в системі «Прозорро».

160823 1 min

На послуги з поточного ремонту покриття доріжок в сквері станції Кривий Ріг-Головний в Довгинцівському районі заплановано 2 млн. 117 тис. 386 грн. 23 коп.

На послуги з поточного ремонту покриття доріжок в сквері площі Привокзальної в Довгинцівському районі направлять 1 млн. 009 тис. 097 грн. 42 коп.

Обидві закупівлі проведені за процедурою «відкриті торги з особливостями». В обох з них пропозиція ТОВ «Паритет Буд КР» була єдиною, компаній-конкурентів на торгах не було.

ТОВ «Паритет Буд КР» готове замостити 668 кв.м покриття доріжок в сквері площі Привокзальної та 1 180 кв.м доріжок в сквері станції Кривий Ріг-Головний. До кінця жовтня 2023 року територію біля Криворізького залізничного вокзалу замостять червоною, сірою та коричневою плиткою.

Найбільша стаття видатків – це вартість матеріальних ресурсів, заробітна плата та вартість експлуатації будівельних машин та механізмів. Виробник матеріалів в тендерній документації не зазначений.

Працівники ТОВ «Паритет Буд КР» мають стаж роботи в компанії від 11 до 18 днів.

Згідно кошторисів, вартість:
— піску природного становить 1420 грн. за куб. м. У цю ціну також входять транспортні видатки. Перевезення одного кубометру піску буде коштувати 490 грн. Загалом на об’єктах використають 127 куб.м піску.
— цементу – 7671 грн. 44 коп. за тонну. Загалом буде використано 7,7 тонн цементу.
— щебеню фр. 10-20 – 1756 грн. за куб. м. Загалом буде використано 317 куб.м щебеню.

За нашим аналізом, ціна на цемент та щебінь завищена майже в два рази. За даними ДП «Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П. Шульгiна», середня вартість тонни цементу в Дніпропетровській області складає 4,5 тис. грн., а щебінь фр. 10-20 коштує 690 грн/м3.

— метрового дорожнього бордюру складає із транспортуванням 464,17 грн. за штуку. Загалом для робіт планують використати 420 одиниць таких бордюрів.

Метрові дорожні бордюри на сайті flagma.ua продають за ціною від 188 до 300 грн. за штуку. Ціна метрового бордюру в Кривому Розі від найбільшого виробника ПП «Новий двір буд» складає 270 грн. за одиницю.

Також в кошторисах 499 одиниць поребриків за ціною 234,22 за штуку.
На об’єкті буде використовуватися плитка бетонна коричневого, сірого та червоного кольору, розміром 0,1х0,2х0,06(h) середньою ціною 486 грн. за кв.м.

Найбільш вірогідно, що підрядник буде використовувати плитку «Австрійський брук» криворізького виробника ПП «Новий двір буд».

Ціна такої плитки у виробника складає 270 грн/кв.м.
Також продавець обіцяє покупцям 15% знижку та додаткову гнучку систему знижок.

ТОВ «Паритет Буд КР» — компанія дуже молода, вона зареєстрована лише в квітні 2023 року, проте має 28 видів діяльності. Компанія прописана за адресою реєстрації її власника Олександра Левченка в селі Степове Софіївської тергромади Криворізького району.

Компанія подається на тендери на території Кривого Рогу.
Виконавчий комітет Центрально-Міської районної у місті ради встиг в липні напряму замовити новоствореній фірмі без досвіду ремонт укриття в приміщенні Центрально-Міського виконкому на 2 млн. грн.

Молода компанія не має власної спецтехніки, тому автовишку, екскаватор, вантажівку та маніпулятор орендує у ФОП Руслан Безсмольний. Розцінки на оренду техніки цього підприємця можна переглянути на сайті його фірми.

Якщо порівняти ціни з кошторису та пропозиції на сайті, вартість оренди маніпулятора та автовишки завищена у півтора-два рази.

Ще дві одиниці техніки — екскаватор-навантажувач та самоскид, компанія орендує у ТОВ «Лідер-Буд КР». За даними аналітичної платформи YouControl, автотранспорту у власності та в користуванні у компанії немає.

ТОВ «Лідер-Буд КР» це також нещодавно створена фірма, яку журналісти сайту Наші Гроші. Регіон віднесли до пулу фірм так званої «кладовищенської мафії» Кривого Рогу.

Надія Тесленко також є власницею ТОВ «Еталон-КР», яку вона зареєструвала 1,5 року назад. Вищезгаданий мешканець села Степове Олександр Левченко встиг покерувати цією компанією з лютого по травень 2023 року. Компанія також засвітилася на «кладовищенських» тендерах та отримала на 7 млн. грн. підрядів на утримання біотуалетів для забезпечення потреб територіальної оборони.

До того ж, Олександр Левченко зареєстрував в квітні 2023 ТОВ «Транс-Буд-Сервіс-КР». Ця компанія поки що не працювала з бюджетним сектором.

Додамо, що виділення коштів на благоустрій скверів Привокзальної площі та Кривий Ріг-Головний депутати погодили на липневій сесії міської ради. Фінансування ремонтних робіт лобіював голова Довгинцівського району Ігор Ратінов, який на зауваження щодо доцільності такого витрачання бюджетних коштів під час війни, заявив, що ремонт Привокзальної площі — це дуже важливо навіть під час війни, тому що це візитівка нашого міста.

Нагадаємо, що про реконструкцію привокзальної площі у міськраді Кривого Рогу говорять ще з 2017 року. На проектно-вишукувальні та науково-проектні роботи Управління капітального будівництва витратило вже 740 тис. грн.

Сам проект ремонту було презентовано в 2020 році в рамках передвиборчої кампанії К. Павлова. Він обіцяв реалізувати цей проект в 2021, але осучаснити «центральні ворота міста» не встиг.

ГО Криворізький Центр Розслідувань,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога