В Кривому Розі на шахті Колачевського йде передача досвіду новим працівникам

За період повномасштабної війни понад 3 000 гірників Метінвесту були призвані на захист країни. Їхні фахові функції взяли на себе ті, хто лишився підтримувати виробництво. Наразі в Кривому Розі на шахту ім. Колачевського ЦГЗК приходять здобувати роботу люди різних спеціальностей

Шахта ім. Колачевського в Кривому Розі

Частина з них дотепер не працювала в шахтах, частина працювала, але у вугільних. Аби прискорити процес навчання нових працівників, досвідчені шахтарі добровільно зголошуються ділитися теоретичними знаннями і практичними навичками з новачками.

«Для виконання планових показників нам необхідна достатня кількість кваліфікованих працівників на усіх ланках виробництва. Але маємо враховувати, що більше 120 шахтарів ЦГЗК нині воюють. Та завдяки сумлінності й відповідальності наших досвідчених співробітників маємо хороші перспективи підсилення колективу добре навченими працівниками. Зараз такий час, що вчимо безпосередньо у підземних виробках. Знання передаються від носія до здобувача. І це натепер є найефективнішим», — вважає начальник шахти ім. Колачевського Центрального ГЗК Сергій Сапсай.

Найбільше нових робітників, опіку над якими взяли кваліфіковані наставники, прийшли на ремонтні дільниці. Підземних електрослюсарів вже кілька років поспіль навчає виконуючий обов’язків заступника начальника дільниці енергетичних та механічних ремонтів №26 Роман Басаранович.

У відповідальності фахівців цієї дільниці усе електроживлення шахти, підземні підстанції, кабельні лінії, кілометри трубопроводів із стисненим повітрям та технічною водою для забезпечення буріння, відкачування шахтної води з виробок. А ще за дільницею №26 — підземна заточна бурових коронок та поверхневий верстатний цех й екскаватор.

«Для усіх тих, хто має бажання працювати разом із нами, найперше проводжу первинний інструктаж щодо нормативно-правових актів та охорони праці. А далі відбувається знайомство з технологічним процесом шахти, головними підземними виробками. Розповідаю, як подається повітря та як орієнуватися під землею, щоб не заблукати. Потім нова людина спостерігає за моєю роботою, далі працюємо разом, а вже згодом – окремо самостійно. Навчаннятриває по-різному, в залежності від попередньої підготовки і вправності стажера», — розповідає Роман Басаранович.

На дільниці енергетичних та механічних ремонтів веде наставництво без відриву від основної роботи й електрогазозварник Іван Кулікевич. У минулому році мегапрофесійний фахівець увійшов до когорти переможців премії «Людина року – 2023» ЦГЗК.

Колеги стверджують, що Іван у своїй професії досяг найвищих вершин. В умовах вологості підземної шахти він проводить надійні зварювальні ремонти техніки й обладнання.

«Мої підопічні – це мої помічники. Чотири руки завжди краще, ніж дві, — говорить Іван Кулікевич. – Хочу навчити їх тому, що знаю сам, щоб після мене лишився слід у професії. Мій підземний стаж вже 17 років. Як прийшов працювати на цю дільницю, то так тут і лишаюсь. Моє завдання, чому й навчаю новачків, щоб усе справно працювало й не було витоків та поривів. В кожному випадку треба «вмикати» голову, думати, як зробити якісно й надійно. З досвідом ти це все робиш вже автоматично. Спочатку, звичайно, важкувато новим робітникам. Для того є я, щоб підказати і направити».

«Наші досвідчені працівники, які окрім щоденної роботи беруть на себе ще й роль наставників, справді достойні поваги. Це приклад відданості справі й небайдужості до майбутнього підприємства. Вони розуміють важливість передачі й збереження цінних знань, які вони самі отримали за роки сумлінної роботи. Це своєрідний професійний діалог між поколіннями, який має тривати», — впевнений керівник з персоналу ЦГЗК Метінвесту Олександр Шуліка.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога