В Кривому Розі обурені Положенням про перейменування вулиць

Сьогодні на сесії міської ради ухвалено рішення, яким затверджено Положення про найменування (перейменування) об’єктів топоніміки, присвоєння юридичним особам та об’єктам комунальної власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Криворізької міської територіальної громади, повідомляє депутат міськради Кривого Рогу Наталія ШИШКА

300823 26 min

Хоча згідно зі Статутом міста наша громада має назву Територіальна громада міста Кривого Рогу, а не Криворізька міська територіальна громада. Але кому цікаві такі «дрібниці» в офіційному документі, у якому є ще якісь «мешканці територіальної громади»?

При цьому так і залишається незрозумілим: при перейменуванні, скажімо, вулиці, хто має право голосу на громадських слуханнях — тільки мешканці цієї вулиці чи всі члени територіальної громади, незалежно від вулиці проживання?

Доповідачка Наталя Стрига, начальник Управління культури, яке цього разу виступило розробником проекту рішення, видала на-гора третій варіант: мешканці району, у якому знаходиться вулиця. Однак ухвалений документ не дає відповіді на питання, хто ж на громадських слуханнях має право голосу.

Власне, весь город городили тільки для того, щоб прописати: «присвоєння об’єктам топоніміки, юридичним особам та об’єктам комунальної власності імен (псевдонімів) загиблих (померлих) захисників і захисниць України здійснюється не раніше, ніж через 3 роки з дня смерті особи, пам’ять якої увічнюється, та не раніше закінчення військового стану».

Для інших фізичних осіб, які не є захисниками та захисницями, цього трирічного терміну нема. І це не що інше, як дискримінація. І дикримінованими є саме захисники і захисниці.

3-річний термін не застосовується лише в разі, якщо загиблі захисники чи захисниці є Героями України, повними лицарями ордена Богдана Хмельницького та повними кавалерами ордена «За мужність».

Тобто, на відміну від захисників і захисниць, умовними павловими – голяковими — караманіцами та іншими шершньовими вулиці можна називати одразу після смерті.

За це і проголосувала провілкулівська більшість в унісон зі Слугами народу.

Про що мова? — В Кривому Розі ухвалено положення щодо перейменування вулиць

Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога