В Кривому Розі освітяни граються тендерами на овочі

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», за даними системи «Прозорро» , 4 травня 2023 року відділ освіти виконкому Саксаганського району Кривого Рогу оголосив тендер на закупівлю овочів. Але вже 16 травня 2023 року, на етапі кваліфікації, він відміняє його

230523 16 min

Офіційною підставою для скасування відділ освіти в Кривому Розі зазначив: неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель.

А саме: в тендерній документації не зазначені вимоги щодо відомостей про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі.

«Криворізький Центр Розслідувань» проаналізував тендерну документацію поточного тендера та аналогічного попереднього, за яким 18 квітня 2023 було успішно укладено договір з ТОВ «КСК Логістік», та виявив, що вони жодним чином не відрізняються.

Чому ж тоді замовник відмінив тендер?

У закупівлі овочів, очікуваною вартістю 687,4 тис. грн., взяли участь два учасники:
— ТОВ «МКТ23» з пропозицією 452 тис. грн.
— ТОВ «КСК Логістік» з пропозицією 571,5 тис. грн.

Пропозиція «КСК Логістік» є дорожчою від ТОВ «МКТ23» на 119,5 тис. грн.
Аналогічна ситуація склалася на всіх овочевих тендерах Саксаганського району, оголошених у травні.

Чи, можливо, що закупівлі, в яких НЕ перемагає саме «КСК Логістік», відміняються?

4 травня 2023 року тендер на овочі та фрукти, очікуваною вартістю 1,8 млн. грн. Пропозиція ТОВ «МКТ23» 1,292 млн. грн., пропозиція «КСК Логістік» – 1,471 млн. грн. Різниця між пропозиціями 179 тис. грн.

4 травня 2023 року закупівля картоплі, очікуваною вартістю 158,4 тис. грн. Пропозиція ТОВ «МКТ23» 82,88 тис. грн., пропозиція «КСК Логістік» – 133,2 тис. грн. Різниця — 50 тис. грн.

4 травня 2023 року знову закупівля картоплі, тепер вже на 107 тис. грн. Пропозиція ТОВ «МКТ23» 56 тис. грн., пропозиція «КСК Логістік» – 90 тис. грн. Різниця 34 тис. грн.

Учасник, який пропонував продукти дешевше, так і не отримав замовлення, бо всі ці закупівлі після проведення торгів замовник відмінив.

Якщо до травня у тендерах Саксаганського відділу освіти була, хоча і містечкова, але конкуренція, то тепер «хтось» в Саксаганському районі явно намагається це змінити.

Які замовник «намалює» нові вимоги поки що невідомо, повторно тендери ще не оголошені.

ТОВ «КСК Логістік» зареєстровано у 2018 році.
Володіє фірмою Сухоцький Павло Володимирович.

Участь у публічних закупівлях фірма приймає з 2023 року.
Компанією лише за 4 місяці укладено 16 договорів на загальну суму 4,276 млн. грн.

Павло Сухоцький також є власником торгової мережі «Файно» , ТЦ «Проспект», ТОВ «Молокозавод №1» та інших бізнес-проектів.

ТОВ «МКТ23» засновано лише 2 місяці тому, 1 березня 2023 року.
Засновником та керівником його є Москаленко Костянтин Володимирович.

Він також є керівником «Стармілк-КР» яку пов’язують з ТОВ «Агроном-КР», через колишнього директора Марину Полат. Окрім того «Агроном-КР» та «Стармілк-КР» мають спільний контактний номер телефону, а також за даними Сlarity-project, ще й спільну адресу електронної пошти.

Нагадаємо, «Агроном-КР» є одним з лідерів постачання продуктів харчування криворізьким закладам освіти.

В активі самого ТОВ «МКТ23» за 2,5 місяці 7 укладених договорів на загальну суму 650 тис. грн.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна КОРІНЕНКО,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога