В Кривому Розі патрульні автівки миє Бляха з Миколаївщини, якому автомийку «позичили» майже задарма

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», в червні 2023 року київський офіс Департаменту патрульної поліції замовив на 200 тисяч гривень у ФОП Віталій Бляха послуги з мийки службових автомобілів у місті Кривий Ріг. Про це повідомляється в системі «Прозорро»

250723 14 min

Патрульна поліція замовила 975 послуг з мийки службових автомобілів у місті Кривий Ріг вартістю 210 грн. кожна. Ціна на миття машин є середньоринковою для міста. Строк надання послуг – до 24 грудня 2023 року. Загальна вартість закупівлі 204 тис. 750 грн. Договір підписав т.в.о. заступника начальника Департаменту патрульної поліції Віталій Можейко.

Якщо порахувати, то до кінця зазначеного терміну, криворізькі патрульні будуть щоденно (і в будні, і в вихідні) мити по 4,2 службові машини.

Послуги з миття автомобілів поліцейським надає ФОП Віталій Бляха. Своє приватне підприємство він зареєстрував лише в серпні 2022 року. Підприємець мешкає в селищі Центральне Миколаївської області, але розпочати власний бізнес-проект 30-річний Віталій Бляха вирішив у Кривому Розі.

Він взяв в оренду приміщення автомийки з двома постами та обладнанням на вул. Спаська, 1Б у підприємця Дмитра Полякова. Згідно укладеної угоди, за оренду автомийки з обладнанням Віталій Бляха сплачує Дмитру Полякову щомісячно 1,5 тис. грн.

Новостворений ФОП одразу ж включився в роботу. З ним в вересні 2022 року пряму угоду на 159,4 тис. грн. на миття автівок та хімчистки салону уклав головний офіс Департаменту патрульної поліції.

Тоді від ворога на деякий час публічні закупівлі були приховані. Закупівля послуг миття криворізьких спецмашин була проведена киянами без використання електронної системи «Прозорро». Але про цю угоду поліціянтам довелося таки прозвітувати в січні 2023 року.

Згідно інформації з «Прозорро», ФОП Бляха 650 разів помив патрульні машини по 165 грн. та 35 разів почистив салон по 1 490 грн. за послугу.

Автомийка, яку орендував Віталій Бляха, працює з 8:00 до 20:00 без перерви та вихідних. Це автомийка «Експрес». І вона працює за цією адресою вже кілька років.

За адресою роботи автомийки, вул. Спаська, 1Б, сьогодні прописані ще два підприємства: ТОВ «Авто-віто» та ТОВ «Кривбас-сіті». Обидві компанії займаються наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Обидві компанії заснували Валентина Івахно та Микола Нагорний – ТОВ «Кривбас-сіті» в 2011 році, а ТОВ «Авто-віто» в 2014 році.

Земельна ділянка 1211000000:06:052:0024 за адресою вул. Спаська, 1Б, на якій розташована автомийка, знаходиться в комунальній власності та надана в оренду ТОВ «Авто-віто».

Щедрий орендодавець автомийки та обладнання Дмитро Поляков має з Валентиною Івахно спільний бізнес – ТОВ «Віто плюс», в якому її напарник по бізнесу Микола Нагорний також колись був серед засновників. ТОВ «Віто плюс» також займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Валентина Івахно – це колишня вчителька математики школи №67 та мати криворізького екс-депутата, голови постійної депутатської комісії облради з питань екології та енергозбереження Анатолія Івахна.

Він пройшов на виборах в 2015 році в Дніпровську обласну раду від політичної партії «Самопоміч». В анкеті для Центральної виборчої комісії (ЦВК) в 2015 році Івахно вказав, що працює директором ТОВ «Віто плюс».

В 2019 році Івахно балотувався вже у Верховну Раду, також використовував екологічну тему і йшов в Парламент із гаслами про екологічні виплати криворіжцям, але не отримав підтримки виборців. В документах для ЦВК вказав, що є членом ПП «Самопоміч» та працює заступником керівника громадської організації «Інша мета».

Головою ГО «Інша мета» є колега по партії Івахна Вікторія Шальнова. В криворізькій міській організації політичної партії Об’єднання «Самопоміч» вона була членом виконавчого комітету, аж до 2019 року регулярно донатила на партію.

На виборах президента в 2019 році Шальнова була довіреною особою А.Садового.
А з січня 2023 року Вікторія Шальнова очолила родинний бізнес свого однопартійця та екс-депутата Івахна – фірму ТОВ «Авто-віто».

Сам Івахно тільки вже після програшу на виборах 2019 року зареєструвався як приватний підприємець. З літа 2021 року Анатолій Івахно підключився до спільного бізнесу із зятем (за чутками вже колишнім) Юрія Вілкула Антоном Міхаленко та другом Олександра Вілкула Михайлом Мармером – він доєднався до ТОВ «Промдорпостач».

Додамо, що серед власників цієї компанії певний час була і його однопартійка Вікторія Шальнова, а протягом 2020 року компанія була оформлена на Олену Ковальчук, дружину криворізького підприємця Павла Сухоцького.

Додамо більше інформації про бізнес-оточення пана Івахно.
Аналітична платформа YouControl маркує компанію ТОВ «Промдорпостач» як актив родини депутата-регіонала Олексія Білого. Його криворізький родич Євген Олексійович Білий одночасно з Івахно, Мармером та Міхаленко також був вказаний серед власників компанії.

При цьому Євгена Білого зазначено серед керівників та засновників ТОВ «Вайт» — фірми, яка надає в оренду важку техніку для більшості промислових та ряду комунальних підприємств Кривого Рогу та є субпідрядником криворізьких монополістів ТОВ «Весташляхбуд» та ТОВ «Екоспецтранс» і ТОВ «Автомагістраль-Південь».

На ТОВ «Вайт» певний час був директором Ігор Ратінов, який потім подався в політику та двічі очолював виконком Довгинцівської райради, балотуючись в 2015 від Блоку Петра Порошенка,а в 2020 — від Блоку Вілкула «Українська перспектива».

Сьогодні ТОВ «Промдорпостач» переоформлено на випадкову особу – мешканця мкрн. Зарічний Валерія Золотих та прописана в звичайній квартирі в багатоповерхівці за адресою реєстрації її власника.

На вул. Спаська, 1Б тривалий термін було прописане нині ліквідоване ТОВ «Саксагань». Серед його власників також засвітилися Анатолій та Валентина Івахно. Компанія також займалась наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Знайшли ми ім’я Валентини Івахно в компанії ТОВ «Ракітіна» — разом з Михайлом Мармером вона була серед засновників цієї фірми. Саме через цю фірму Мармер намагався купити частину будівлі Криворізького головпоштамту на вулиці Поштовій.

Додамо, що Валентина Івахно є власницею земельної ділянки 1211000000:03:231:0033 по вул. Гетьмана Івана Мазепи (колишня Серафімовича) в Довгинцівському районі напроти знаменитого паровоза на привокзальній площі. І що цікаво, на цій ділянці вже стоять знамениті криворізькі МАФи.

Криворізький Центр Розслідувань,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога