Як повідомили «Управління екології виконкому Криворізької міської ради» та «Центр екологічного моніторингу», 9-го квітня в північній частині Кривого Рогу КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради проведено моніторингові дослідження атмосферного повітря за допомогою мобільної референтної станції в межах проєкту Чеської Агенції Розвитку «Посилення екологічного моніторингу Дніпропетровської області під час воєнного конфлікту»
Аналогічні дослідження проводилися в березні у південній частині Кривого Рогу. Показники концентрації дрібнодисперсного пилу (ТЧ10, ТЧ2.5), діоксиду азоту, оксиду вуглецю, діоксиду сірки, озону знаходились у межах встановлених нормативів.
У Кривому Розі працює 35 індикативних постів, які дають змогу відстежувати стан повітря в різних районах міста. Однак для об’єктивної оцінки якості повітря необхідне залучення референтних станцій, що забезпечують високу точність і відповідність міжнародним стандартам.
Поєднання індикативного та референтного моніторингу — це ефективна модель екологічного контролю, що дозволяє не лише бачити ситуацію в динаміці, а й формувати надійну доказову базу для ухвалення рішень, особливо в умовах воєнного стану.
Систематичні вимірювання в різних районах міста дають змогу зробити більш комплексний аналіз впливу промислового навантаження на довкілля Кривого Рогу та своєчасно реагувати на потенційні загрози.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг