В Кривому Розі пожежну сигналізацію в гімназії бажають облаштувати за мільйон

Як повідомляє  «Криворізький Центр Розслідувань», ще з травня 2023 року Відділ освіти виконавчого комітету Тернівської районної у місті Кривому Розі ради планує встановити пожежну сигналізацію для гімназії №40

280823 20 min

На виконання робіт освітяни виділили 1,563 млн. грн. та провели закупівлю.
Про це повідомляється в системі «Прзорро».

Але, закупівля пройшла доволі скандально: зі скаргами до Антимонопольного комітету, моніторингом держаудитслужби та розірванням договору.

Участь у торгах взяли чотири учасника:
ТОВ «Дніпропетровське спеціалізоване протипожежне підприємство» (Далі — ТОВ «ДСПП»), з пропозицією 731,9 тис. грн., що є вдвічі нижчою за очікувану вартість;
ПП «Будівельно-монтажна фірма Бар’єр» з пропозицією 732 тис. грн., що також вдвічі є меншою за очікувану вартість;
ТОВ «Ей Бі Сервіс» з пропозицією 1,1 млн. грн.;
ТОВ «Прогрессор» з пропозицією 1,6 млн. грн.

Як вбачається з перебігу аукціону, торгувались тільки перші два учасники — ТОВ «ДСПП» та «Будівельно-монтажна фірма Бар’єр».

А от ТОВ «Ей Бі Сервіс» та «Прогрессор» ні на копійку не знизили своїх пропозицій.

І саме перших двох учасників із реальними пропозиціями замовник відхилив, а переможцем закупівлі оголосив ТОВ «Ей Бі Сервіс».

Проте, один з них, а саме ТОВ «ДСПП» оскаржив свою дискваліфікацію в АМКУ та був визнаний новим переможцем тендеру. Але, з невідомих нам причин, новий переможець не надав своєчасно довідки, і тому знову був відхилений.

Переможцем стало знову ТОВ «Ей Бі Сервіс», пропозиція якого майже на 400 тис. грн. дорожче. І Тернівський відділ освіти 8 серпня уклав договір з таким поспіхом, що навіть не звернув увагу на те, що компанія також не надала ті самі довідки, за відсутність яких було дискваліфіковано ТОВ «ДСПП».

Тож, враховуючи вибірковий підхід замовника, щодо обрання переможця, склалося враження, що хтось когось намагався «витягнути за вуха».

Проте, Державна аудиторська служба не дала «розгулятись». В результаті проведеного моніторингу, вона визнала незаконним рішення, щодо визначення переможцем «ЕЙ БІ СЕРВІС», та зобов’язала Тернівський відділ освіти розірвати з ним договір. 15 серпня 2023 року той було розірвано.

Незважаючи на це, ми вирішили порівняти кошториси ТОВ «ДСПП» та ТОВ «Ей Бі Сервіс».

Ціни в них сильно різняться:
Устатковання мовленнєвого оповіщування людей про пожежу ВЕЛЛЕЗн-120-400 — ТОВ «ДСПП» закладає у кошторис по ціні 33 тис. грн. А вартість цього обладнання у ТОВ «Ей Бі Сервіс» 44 тис. грн.;
Прилад управління ПУ-П , ТОВ «ДСПП» закладає у кошторис по ціні 53 тис. грн. А вартість цього обладнання у ТОВ «Ей Бі Сервіс» 56 тис. грн..;
240 шт. сповіщувачів пожежних димових оптичних точкових адресних (СПДОТА), у ТОВ «ДСПП» коштує 102 тис. грн., а у ТОВ «Ей Бі Сервіс» 108 тис. грн.
218 шт. сповіщувачів ПС автоматичних димових у нормальному виконаннi у ТОВ «ДСПП» коштує 38 тис. грн., а у ТОВ «Ей Бі Сервіс» 66 тис. грн..

Це тільки декілька позицій. Враховуючи їх кількість у кошторисі, загалом набігає чимала сума.

Окрім того, чималу різницю між розрахунками ТОВ «ДСПП» та ТОВ «Ей Бі Сервіс», складають витрати на оплату праці.

Так витрати на заробітну плату у ТОВ «ДСПП» — 190 тис. грн., а у ТОВ «Ей Бі Сервіс» — 377 тис. грн. Але ж освітян це не засмутило.

15 серпня Тернівський відділ освіти оголосив повторну закупівлю, зменшив очікувану вартість послуги лише до 1,147 млн. грн. І залишивши всі дискримінаційні вимоги від першого тендера: тут і попередній огляд об’єкту, і заборона фотографувати, і вимога зниження ціни пропозиції виключно за рахунок прибутку учасника, і самостійне складання учасниками дефектного акту, та ще багато іншого.

Ми припускаємо, що ця друга спроба провести торги також не минеться без пригод.
На сьогодні вже подана скарга до АМКУ на дискримінаційні та незаконні умови тендерної документації.

Розгляд скарги відбудеться 30 серпня. Тримаємо кулаки та сподіваємось, що АМКУ змусить Тернівський відділ освіти прибрати ці вимоги.

Зі свого боку Криворізький Центр Розслідувань буде пильно слідкувати за перебігом тендеру.

ТОВ «Ей Бі Сервіс», за даними аналітичної платформи YouControl, засновано у лютому 2021 року Волошиною Наталією Анатоліївною.

Керує фірмою Лозбін Максим Юрійович, він же виконує і обов’язки електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування 4 розряду, про що свідчить довідка (цікаво, що у штатному розписі ТОВ «Ей Бі Сервіс» такої посади навіть не передбачено).

За 2,5 роки ТОВ «Ей Бі Сервіс» підписало контрактів майже на 4 млн. грн., переважна більшість з них, укладено за так званими «прямими договорами». Фірма працює в межах Кривого Рогу.

Чим же можна пояснити такий успіх зовсім невеликої фірми з 4,25 штатними одиницями та 6 працівниками.

ТОВ «Ей Бі Сервіс» здійснює свою діяльність за адресою Кривий Ріг, ул. Криворіжсталі, 4, кімната 100/А.

Зовсім поруч, за адресою Кривий Ріг, ул. Криворіжсталі, 4, кімната 100, знаходиться фірма ТОВ «АПС-Кривий Ріг».

Фірми явно підтримують партнерські відносини. Наприклад ТОВ «Ей Бі Сервіс» орендує спеціальне обладнання у «АПС-Кривий Ріг».

А ще, власником «АПС-Кривий Ріг» є Білий Віктор Павлович, він же «підробляє» на чверть ставки інженером з охорони праці в ТОВ «Ей Бі Сервіс».

Сама «АПС-Кривий Ріг» більш відома у Кропивницьку.
Одними з засновників ТОВ «АПС-Кривий Ріг» є нинішній голова Кіровоградської облради Юрій Дрозд, а також Олександр Адамович, який очолював з 1998 по 2005 рік головне управління МНС України у Кіровоградській області.

ТОВ «ДСПП» засноване у 2007 році. Наразі власницями підприємства є Туманова Анжела Василівна та Фесенко Анастасія Андріївн. За даними YouControl однією з засновниць фірми була Кульбач Анастасія Андріївна.

Фесенко Анастасія Андріївна, а у минулому Кульбач Анастасія Андріївна, є родичкою, з великою вирогідністю донькою, екс-керівника головного управління МНС України у Дніпропетровській області Кульбача Андрія Анатолійовича.

Нині Кульбач Андрій Анатолійович займає посаду керівника Управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Як бачимо у протипожежному бізнесі «чужі не ходять».

Напряму, або іншим чином – кінцевими вигодоздобувачами виявляються колишні або діючі керівники МНС.

Далі буде…

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна Коріненко,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога