Як повідомляє «Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради», у Кривому Розі пройшов міжнародний форум «Зелена» металургія — на шляху до відновлення та трансформації промислового сектору економіки України»
Серед учасників: представники Всесвітньої Академії гірничих наук, Академії гірничих наук України, КНУ, представники найбільших гірничо-металургійних підприємств, уповноважені особи Міністерств захисту довкілля та економіки України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та облради.
Також, участь у форумі взяли міжнародні партнери з Казахстану, Франції, Австрії, Швеції, Люксембургу, Нідерландів, Німеччини.
«Сучасні технології, стратегії та ініціативи, що сприятимуть зменшенню впливу металургійних процесів на навколишнє середовище»: У Кривому Розі обмінялися досвідом та інноваціями екологічних і ефективних методів виробництва металу.
З жовтня 2024 року набув чинності ЗУ «Про основні засади державної кліматичної політики», який спрямований на забезпечення низьковуглецевого та сталого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до неї.
Найближчим часом набудуть чинності нові стандарти Європейського Союзу щодо більш екологічно чистих методів виробництва.
За статистичними даними, щорічно тільки у Кривому Розі в атмосферне повітря надходить 15 мільйонів тонн вуглекислого газу, з яких переважну більшість складають викиди від металургійного виробництва. В цілому, по Україні ця цифра вже сягає понад 100 мільйонів тонн на рік.
Найближчим часом набудуть чинності нові механізми Європейського Союзу щодо вуглецевого податку. Цей податок спрямований на зниження викидів парникових газів та стимулювання переходу до більш екологічно чистих методів виробництва.
Зелена металургія – це комплекс заходів, які мають на меті зменшити викиди вуглекислого газу при виробництві сталі.
За Європейським зеленим курсом цей рівень до 2050 року повинен бути знижений на 80% – до 250 кг на тонну сталі.
Впровадження інноваційних технологій виробництва сталі, підготовки сировини та переробки відходів металургійного виробництва є стратегічно важливим кроком для промислових підприємств в умовах нових європейських екологічних стандартів.
Впроваджуючи принципи зеленого виробництва, підприємства матимуть змогу закласти основу для економічного зростання та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
Учасники форуму обговорили також напрямки: переробка відходів металургійного виробництва як елемент «зеленої» металургії та роль малого і середнього бізнесу у розвитку «зеленої» металургії.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг