В Кривому Розі роботи нема – собачий притулок працює у Широкому?

Як стало відомо Весь Кривий Ріг з повідомлення пабліку «Широківська селищна територіальна громада», 24 травня поточного року в смт Широке досвідченими та кваліфікованими спеціалістами з КП «Центр поводження з тваринами» КМР був проведений відлов безпритульних собак для стерилізації, вакцинації та кліпсування, з подальшим поверненням на місця їх проживання

300523 2 min

З метою врегулювання чисельності безпритульних тварин гуманним шляхом, 24-го травня поточного року в смт Широке досвідченими та кваліфікованими спеціалістами з КП «Центр поводження з тваринами» КМР з Кривого Рогу був проведений відлов безпритульних собак для стерилізації, вакцинації та кліпсування, з подальшим поверненням на місця їх проживання.

В процесі відлову виявилось, що багато собак мають господарів, які відпускають їх на самовільну прогулянку, без нагляду.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006 №3447-IV громадяни, які утримують собак, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання, виключно супроводжуючи їх. Супроводжувати собаку може особа, яка досягла 14-річного віку. При супроводжені собак не допускається залишати без нагляду.

При цьому, особа, яка вигулює собаку поза місцем її постійного утримання, зобов’язана забезпечити наявність повідка та нашийника з ідентифікуючими позначками. А при вигулі собак, що включені до Переліку небезпечних порід собак, обов’язкова наявність намордника.

Повторний вилов та стерилізацію собак у смт Широке буде проведено 31.05.2023 року. Усі операції будуть проводитись згідно з рекомендації органів державного ветеринарного нагляду.

Виконавчий комітет Широківської селищної ради наголошує на тому, що, відповідно до ч.1 ст.154 КУпАП, за вигулювання собак без повідків та намордників чи в не відведених для цього місцях передбачено для громадян адміністративну відповідальність у вигляді попередження або накладання штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийник із номерними знаками та намордник, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними й підлягають вилову.

— Просимо всіх мешканців громади дбати про своїх домашніх улюбленців та відповідати за їх долю! Така сумісна робота убезпечить громадян від агресивної поведінки безпритульних тварин, — йдеться у повідомленні.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога