2-го листопада в «Бібліотеці на Поштовій» в Кривому Розі відбулась публічна лекція на тему «Гендерна асиметрія в мовному відображенні», повідомляє Валентина КОСИХ
Спікерка — кандидат(ка) філологічних наук, доцент(ка) кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету Наталія МАЛЮГА.
Лекція викликала велику зацікавленість у громади, в залі зібрались слухачі різного віку і роду діяльності.
Під час заходу разом із лекторкою обговорили такі питання:
— способи мовної ідентифікації жінки;
— проблеми агентивно-професійної номінації;
— стратегії статевої нейтралізації засобами мови;
— гендерну інтерпретацію категорії роду;
— особливості поєднання граматичних форм під час побудови висловлювань;
— творення фемінітивів за словотвірними моделями;
Було цікаво дізнатись думки мовознавчої спільноти щодо фемінітивів в українській мові.
Всі присутні відзначили відкритість, надихаючу емоційність і фаховість пані Наталі.
Наталія Малюга двічі була спікеркою розмовного клубу «Спілкуймося українською!» при «Бібліотеці на Поштовій» і подарувала нашим читачам книгу «Нові стандарти українського письма» Наталії Малюги та Вероніки Городецької.
Тож вивчаймо українську, говорімо правильно,усвідомлюємо, що вживання певних слів та формулювань може створювати різний образ жінки, закріплювати або руйнувати стереотипи.
Це друга просвітницька лекція з п’яти запланованих, які відбудуться на культурній локації «Бібліотека на Поштовій» спільно з ініціативною групою «рівні у кривому» в рамках проєкту «Фемквартал».
Фемквартал — це просвітницькі зустрічі з місцевими діячками міста, які вже втретє відбуватимуться у Кривому Розі за підтримки «Української феміністичної мережі за свободу та демократію».
Вже було проведено 11 зустрічей на теми жінок в науці, анімації, краєзнавстві, протидії домаганням та визнанні материнства.
Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг